Віконсалт | Чи можна продавати різний алкоголь при наявності ліцензії на продаж пива? 

Чи можна продавати різний алкоголь при наявності ліцензії на продаж пива?

© VICONSULT

Чи можна продавати різний алкоголь при наявності ліцензії на продаж пива?

Продаж пива на розлив чи в роздріб – прибутковий бізнес, особливо влітку, коли більшість людей охолоджується келихом пінного напою у населених пунктах та на морських курортах. Але така діяльність, як і виготовлення пива, без відповідної ліцензії заборонена українським законодавством. В іншому випадку правопорушникам “світить” штраф. Його розмір різний: він залежить від способу торгівлі. Тому, більшість підприємців отримують ліцензію на продаж пива. Якщо ж в найближчих планах – реалізація й інших алкогольних напоїв, у багатьох виникає питання: “чи можна продавати різний алкоголь при наявності лише однієї ліцензії на продаж пива?”. Спробуємо дати відповідь на нього в цій статті.

Алкогольні напої: що це?

Згідно з Законом України №481 “Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального” алкогольний напій є продуктом, який можуть отримати одним з наступних шляхів:

  • спиртовим бродінням матеріалів, які містять цукор;
  • на основі харчового спирту, в який входить етиловий спирт понад 0,5 % оборотів.

Чим є пиво?

Пиво, згідно з вищезазначеним Законом, є пінистим алкогольним напоєм, який насичений діоксидом вуглецю та містить етиловий спирт від 0,5% оборотів. Його отримання є результатом бродіння охмеленого сусла з додаванням хмелю та пивних дріжджів.

А оскільки пиво належить до алкогольних напоїв, продавати його, як й інший алкоголь (крім столових вин), підприємець має право тільки, якщо у нього є в наявності ліцензія на роздрібну торгівлю алкогольними напоями.

Ліцензія на торгівлю алкогольними напоями: особливості

Ліцензію на торгівлю алкогольними напоями має отримати будь-який суб'єкт господарювання (іноземний сюди також входить), який веде діяльність, пов'язану з реалізацією спиртовмісних напоїв. Тримаючи в руках цей документ, він має право продавати алкоголь за визначеним місцем торгівлі. А згідно зі ст. 1 Закону України №481, місцем торгівлі є місце, в якому реалізується товар в одній торговій будівлі, де він фактично розташований.

Обмеження при торгівлі алкоголем, про які варто знати

Для продажу пива немає обмежень в площі, а от реалізовувати інші алкогольні напої дозволяється тільки на площі не менше ніж 20 кв. метрів: це місце має бути обладнаним реєстраторами розрахункових операцій або мати книги обліку розрахункових операцій.

Отже, з усього вищесказаного випливає наступний висновок: якщо у Вас є в наявності ліцензія на продаж пива на місці площею менше ніж 20 кв. метрів, Вам заборонено реалізовувати інший алкоголь. У всіх інших випадках Вам не потрібна додаткова ліцензія на роздрібну торгівлю різним алкоголем.

У Вас виникли питання стосовно того чи іншого документу? Звертайтеся до спеціалістів компанії “Віконсалт”. Вони завжди тримають руку на пульсі останніх змін в законодавстві, тому завжди раді проконсультувати Вас з тої чи іншої проблеми в максимально короткі терміни та ефективно!