Законодавство щодо реєстрації добрив в Європейському Союзі

 © VICONSULT

Законодавство щодо реєстрації добрив в Європейському Союзі

Законодавство ЄС щороку стає більш вимогливим у всіх сферах. Минулого року це торкнулося і реєстрації добрив – прийнято Регламент ЄС 2019/1009, який скасовує дію і фактично заміняє Регламенту ЄС 2003/2003.

Під дію нового регламенту підпадають всі види добрив (органічні та неорганічні добрива, органо-мінеральні добрива, вапняні продукти, субстрати, біостимулятори, суміші добрив тощо), тоді як Регламент ЄС 2003/2003 стосувався лише мінеральних добрив.

Новий регламент має свою користь в тому, що він відкриває єдиний ринок Європейського Союзу для добрив, на які раніше не поширювалися правила гармонізації.

Які основні ключові позиції Регламенту 2019/1009 можна виділити:

  • встановлює загальні правила щодо безпеки добрив: містить вимоги Регламенту REACH 1907/2006 та Регламенту CLP 1272/2008. Це зобов’язує реєструвати хімічні сировинні компоненти відповідно до регламенту REACH (для обсягів від 1 тони і більше);
  • встановлює мінімальний вміст поживних речовин та інших відповідних характеристик залежно від категорії продукту;
  • встановлює вимоги до маркування добрив;
  • вперше вводить обмеження на токсичні забруднювачі. Це гарантує високий рівень захисту ґрунту та знижує ризики для здоров’я та навколишнього середовища, а також дозволяє виробникам адаптувати свій виробничий процес відповідно до нових обмежень;
  • не забороняє введення на внутрішній ринок країни добрив, які виготовлені тільки до вимог внутрішнього законодавства без виконання вимог регламенту.

Всім, хто бажає імпортувати добрива до Європи, потрібно враховувати вимоги нового регламенту, а також вимоги країни, де буде відбуватися початкова реєстрація. Хоча ми й маємо єдиний регламент для ЄС, але це не забороняє кожній країні впроваджувати свої додаткові вимоги до реєстрації добрив, та проводити перевірки імпортованих добрив.

Щодо українського законодавства, то вимоги Регламенту ЄС 2003/2003, на жаль, так і не були введені. Нові правила щодо реєстрації та реалізації добрив будуть прописуватися вже з врахуванням актуальних вимог.

Автор
Кабанец Анна
Юрист отдела регистрации удобрений, медизделий, лицензирования, штрихкодирования
+38 093 015-75-42
cav@viconsult.com.ua
live:.cid.aed4c235ee3348c6
Кабанец Анна