ЗАБОРГОВАНІСТЬ ПО ДОГОВОРУ ПОСТАВКИ

 © VICONSULT

ЗАБОРГОВАНІСТЬ ПО ДОГОВОРУ ПОСТАВКИ

Все частіше в Україні трапляються порушення умов Договору поставки товарів чи послуг. Зазвичай, стороною-порушником (замовником товарів чи послуг) може виявитися Державне підприємство, у всіх інших випадках виступає звичайна юридична особа (незалежно від організаційно-правової форми). Сторона-порушник в таких відносинах виступає боржником, а інша - кредитором.

Існують різні варіанти, як можна усунути таке порушення шляхом досудового врегулювання спору. Але інколи такі методи не є результативними, тому що боржник ігнорує або дає надію на те, що здійснить виплату заборгованості через певний час, бо він у скрутному становищі.

Після довготривалих обіцянок контрагента і невиконання ним вимог, може виявитися що він взагалі припиняє підприємницьку діяльність.

ЩО ВАМ РОБИТИ, ЯКЩО ОПИНИЛИСЯ В ТАКІЙ СИТУАЦІЇ?

Лякатися не варто!

Відповідно до чинного законодавства України, усі юридичні особи, що припиняють свою підприємницьку діяльність, повинні в обов’язковому порядку встановити терміни для пред’явлення вимог кредиторами. Строк, протягом якого кредитори можуть пред’явити свої вимоги-претензії становить 30 днів (з моменту опублікування такої інформації у засобі масової інформації спеціально уповноваженого органу з питань державної реєстрації). Така інформація, також, повинна міститися в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань.

Як діяти далі?

Після того як Ви дізналися, що Ваш контрагент припиняє підприємницьку діяльність, потрібно діяти швидко та рішуче. Необхідно здійснити пред’явлення вимог боржнику.

Пройшовши багаторічний шлях досвіду у даних справах, наші працівники допоможуть Вам сформувати вимоги належним чином.

Окрім вимоги сплати заборгованості по основному боргу, ми можете витребувати виплату штрафних санкцій та пені за прострочений час. Але гарантії щодо виплати усіх вимог не може бути. Тобто, Комісія з припинення може визнати суму основної заборгованості по Договору поставки, а всі інші вимоги - ні.

Після розгляду вимог Комісією з припинення юридичної особи, Ви отримуєте рішення про включення або не включення Вас до реєстру кредиторів.

Якщо заявлені Вами вимоги не підлягають задоволенню або ігноруються другою стороною, Ви маєте право звернутися до Суду. Зробити це можливо протягом місяця, шляхом оскарження рішення Комісії з припинення або їх бездіяльність.

Кваліфіковані спеціалісти компанії «Віконсалт» допоможуть Вам оформити вимоги та пред’явити їх Комісії з припинення юридичної особи!
Автор
Северенчук Снежана
Юрист отдела разрешительной документации и корпоративного права
+38 063 332-30-86
ssv@viconsult.com.ua
live:.cid.93003decb71725a
Северенчук Снежана