Вимоги до бджолярів

 © VICONSULT



Вітчизняне законодавство в сфері харчової промисловості прагне до уніфікації із європейським, аби скоротити кількість бартерних угод при міжнародній торгівлі. Тому стосовно бджільництва крім законів, діє багато постанов, наказів, правил та порядків, виомги яких зараз проаналізуємо.

  • Бджільництво регулюється ЗУ № 1492 «Про бджільництво», ЗУ № 2498 «Про ветеринарну медицину», ЗУ № 2042 «Про державний контроль за харчовими продуктами, кормами, побічними продуктами тваринного походження, здоров'ям та благополуччям тварин». Відповідно до останнього при перевірці Держпродспоживслужбою оператор ринку вимушений надати всі необхідні для них документи.
  • Відповідно до Закону № 1492 всі продукти бджільництва перед реалізацією повинні пройти санітарно-ветеринарну експертизу, тому товаровиробники зобов'язані передати продукт для контролю уповноваженим відомствам або організувати власну лабораторію. Первинна продукція тваринного походження повинна пройти випробування в акредитованій лабораторії. Якщо продукт уже перероблений, то вимагається етикетка з даними про товар та виробника.
  • Згідно з ЗУ № 771 про основні принципи та вимоги до безпечності продуктів харчування ті виробники, що займаються гомогенізацією, переробкою та фасуванням меду, зобов’язані відповідати вимогам НАССР. Із розробкою та впровадженням даної системи на Вашому підприємстві, враховуючи всі особливості господарської діяльності, допоможуть досвідчені спеціалісти "ВіКонсалт" .
  • Наказ Мінагрополітики № 491 висуває ветеринарно-санітарні вимоги до переробки продуктів бджільництва, для яких необхідно мати товарно-транспортні накладні та ветеринарно-санітарний паспорт пасіки, для отримання яких звертайтеся до нас.
  • Відповідно до ЗУ №2042 оператори ринку меду несуть відповідальність за порушення у вигляді штрафів в розмірі 5-30 мінімальних заробітних плат.
  • Увага! Оскільки мед є сильним алергеном, про його вміст обов’язково має бути вказано на етикетці. Та усі оператори ринку, включаючи виробництво, переробку, транспортування або продаж, мають забезпечувати повну простежуваність.

    Усі бджолярі та пасіки для отримання доходів повинні бути зареєстровані у державних органах та відображатись в реєстрі потужностей. Товаровиробників же перевіряє ветеринарний інспектор, аналізує документи та оглядає пасіку, внаслідок чого виробництво отримує експлуатаційний дозвіл та фіксується у відповідному реєстрі потужностей, із чим вам допоможуть фахівці нашої компанії. Лише якщо Ви продаєте мед як необроблену сировину, тобто займаєтеся викачкою меду та зберіганням без термічної чи будь-якої іншої обробки – то Вам не потрібен експлуатаційний дозвіл, але відомості про Ваше виробництво мають бути доступні в онлайн-режимі.

    Варто знати! Якщо Ви плануєте продаж за кордоном, то компетентний орган мусить зареєструвати Ваші експортні потужності із вказівками країн та видів продукції.

    Пасічники мають вести облік усіх процесів та фіксувати у внутрішній документації наступне: лікування та хвороби бджіл, місця та час вигулу бджіл, вид та походження кормів, ветеринарні препарати та дати їх застосування, а також – результати досліджень зразків із пасіки.