Податкова амністія або детінізація доходів

 © VICONSULT

Податкова амністія або детінізація доходів

Верховною радою України був прийнятий законопроект за номером реєстрації №5153, що стосувався стимуляції детінізації доходу, тобто усі доходи осіб, які не були ними задекларовані раніше, вони можуть одноразово задекларувати, що буде вважатися їх законним доходом та правом.

Дана норма розповсюджена під назвою як податкова амністія, тобто ті доходи які, можливо були одержанні незаконним шляхом, можуть бути задекларовані без пояснення надходжень такого доходу в декларації. Також планові/позапланові перевірки контролюючий орган не буде здійснювати з приводу даних доходів. Але такий орган проводить камеральні перевірки після подання встановленої законодавством декларації протягом 20 календарних днів.

В даному випадку, якщо вам необхідно буде задекларувати такі доходи – активи, то потрібно ще розуміти, які саме активи ви декларуєте. Якщо це звичайна готівка, документи, що підтверджують їх законну наявність непотрібні, якщо це наприклад облігації, активи, що знаходяться в установах банку, рухоме та нерухоме майно, права на папери, паї у майні юридичних осіб та інші активи, які підлягають документальному підтвердженню.

Плату з таких активів декларант розраховує сам, відповідно до різновиду ставки податку, що буде міститися в Податковому кодексі України. Відповідно до проекту закону це будуть такі ставки добровільного оподаткування: 2.5, 3 та 5 відсотків для різних джерел доходів.

Ці та інші активи повинні бути одержані/прийняті у власність до подання такої добровільної декларації.

Але є невеличкий нюанс, після подання на розгляд Верховній раді України законопроекту, який вносить зміни до деяких законодавчих актів України, деякі народні депутати України ініціювали подачу проекту Постанов про скасування внесення таких змін.

Обгрунтування даного скасування законопроекту не прописано в проекті Постанов, але цілком зрозуміло, що або дані зміни не вигідні нашому законодавчому органу, або вони цілком не згодні з положеннями, що можуть легалізувати незаконні доходи.

Читайте также: