Імпорт товарів для військових

 © VICONSULT

Імпорт товарів для військових

Якщо ви плануєте ввозити захисне та військове спорядження для військових, то знайте, що імпорт таких речей визначається як товари військового призначення, хоча держава спростила процедуру розмитнення, але є певні труднощі при перетині кордону з деякими товарами.

Товари військового призначення та товари подвійного призначення відмінність.

Тобто, є гуманітарна допомога військового визнання, це такі товари як: бронеплити, радіостанції, квадрокоптери, біноклі, лупи, приціли, тепловізори. Для цих товарів при перетині кордону необхідно мати декларацію та сертифікат кінцевого споживача; у цьому випадку митні платежі не сплачуються. Важливо зазначити, що декларація подається до Держекспортконтолю за відповідною формою та з відповідним електронним ідентифікатором. А ще є товари подвійного призначення, для тих товарів, які не входять до переліку товарів, щодо яких не застосовується окремий порядок пропуску, то для ввезення таких товарів вже необхідно оформляти одноразовий дозвіл, який має іменний характер і видається на виконання кожної окремої операції конкретним суб’єктом зовнішньоекономічної діяльності на строк не менше необхідного для здійснення імпортної операції.

Дозвільні документи для імпорту гуманітарної допомоги

Для отримання одноразового дозволу або декларації необхідно заповнити заяву, але найчастіше неправильно заповнена заява служить відмовою з боку органу, тому заповнювати заяву потрібно уважно. Окрім самої заяви, необхідно мати відповідний пакет документів, який вимагає підтвердження того, що кінцевим споживачем товарів, які ви імпортуватимете, є особи, які наразі борються з тероризмом. Звертаємо увагу , що дозвіл є одноразовим, якщо ви хочете ввезти такі товари на постійній основі, або для продажу, вам необхідно оформити інший дозвіл та зареєструватися в реєстрі Держекспортконтролю.

Держава спростила процедуру оформлення і, що відрадно, Держекспортконтроль невідкладно розглядає рішення щодо імпорту товарів військового призначення, кінцевим споживачем яких є військові. Тобто оформлення у вас не займе багато часу.

Відповідальність суб’єкта міжнародних передач при імпорті товарів військового призначення.

Якщо суб’єкт господарювання імпортував товари військового призначення і оформив документи в яких зазначено що кінцевий споживач це правоохоронні органи, Збройні сили України або інші військові формування, але товари не потрапили до зазначеного кінцевого споживача, а потрапили на продаж, то це визначається як незаконне (з метою отримання прибутку) використання гуманітарної допомоги відповідно до ст.201-.2 Кримінального кодексу України та тягне за собою наслідки

Тож якщо ваша компанія має намір відправити гуманітарну допомогу в Україну, зверніться до спеціалістів, щоб уникнути непорозумінь і затримок на митному кордоні.

Автор
Кучеренко Илона
Руководитель отдела охраны труда и лицензирования
+38 044 228-10-10
+38 093 111-76-32
kiv@viconsult.com.ua
viconsult_kiv
Кучеренко Илона