ЧИ ВАРТО РЕЄСТРУВАТИ ФОП ЧЕРЕЗ ДІЮ?

 © VICONSULT

ЧИ ВАРТО РЕЄСТРУВАТИ ФОП ЧЕРЕЗ ДІЮ?

У часи діджиталізації це доволі актуальне питання. Маючи великий досвід роботи з електронним сервісом Дія, можна зробити висновок, що він має як плюси, так і мінуси.

Почнемо з плюсів. По-перше, це менш вартісний спосіб зареєструвати Фізичну особу-підприємця. Адже, якщо Ви будете здійснювати реєстрацію через звичайного нотаріуса-реєстратора, Вам це обійдеться дорожче. По-друге, Ви зможете заощадити час, тому що не потрібно буде відвідувати державні органи для подачі документів. Це всі плюси, які може надати електронний сервіс Дія.

Які ж тоді недоліки? Вищезгадана система не така вже і довершена. З нею складно працювати першому користувачу, тому що в ході роботи з сервісом виникають складнощі:

  1. В деяких випадках може статися збій в системі. Наприклад, при вказанні адреси реєстрації ФОП, може підтягнути тільки адресу прописки, тобто бажану адресу місця реєстрації Ви вказати не зможете.
  2. Доволі частко на порталі Дія проводяться технічні роботи. Наприклад, при внесенні змін до електронного сервісу Дія, додали графу «автоматична реєстрація ФОП», а графу «реєстрація ФОП» залишили. В момент даних змін через стару функцію була подана заявка, яка не розглядалася 3 дні. Попередження що дана графа не підлягає використанню не було. Тому строки реєстрації ФОП, від обіцяних 24 годин збільшилися до 3-5 фактичних днів.
  3. Також, обираючи види діяльності (коди КВЕД), при реєстрації видає не актуальну інформацію. До прикладу, зміни до податкового законодавства по квадратурі приміщення, яке може здаватись в оренду, вносилися в січні 2021 року, а в Дії більше ніж пів року були застарілі данні. Також можуть бути обмеження у виборі кодів КВЕД, навіть якщо вони не мають обмеження по Податковому кодексу України.

Підсумовуючи вищевказане, хочемо зазначити, що дійсно недоліків в порталі Дія достатньо і не дослідивши законодавство по Вашому виду діяльності та використавши «Дію», Вам можуть вказати помилкові шляхи відкриття бізнесу. Наприклад: обрати найменш вигідну для Вас групу оподаткування; обрати КВЕД, які насправді не допускаються для Вашої групи оподаткування і у висновку можете отримати відмову від реєстрації в ДПС; або ж навпаки Ви відмовитесь обирати певний КВЕД, через обмеження, які вказані в додатку Дія, хоча ці дані можуть виявитись застарілими.

Для заощадження Вашого часу та витрачених сил, звертайтесь до нашої компанії. Адже спеціалісти компанії "Віконсалт" скоординують Вас у правильному виборі КВЕД, групи оподаткування, а також вирішать усі проблемні питання з реєстрацією ФО-П в Дії.