Чому потрібен висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи на дитячі іграшки?

 © VICONSULT

Чому потрібен висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи на дитячі іграшки?

Роль іграшок у розвитку, навчанні та вихованні дітей важко переоцінити. Зважаючи на сучасне розмаїття іграшок, батьки віддають перевагу вибору тієї продукції, яка не лише сприятиме формуванню світогляду дитини, а й, безумовно, буде безпечною для життя та здоров’я. Небезпека може бути зумовлена конструкцією іграшки та складом компонентів, із яких вона виготовлена. Тому у процесі вибору іграшки, споживач має право вимагати від продавців Висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи (далі Висновок ДСЕЕ).

На сьогодні виробники та імпортери іграшок керуються вимогами та нормами, які викладено у Державних санітарних правилах і нормах безпеки іграшок та ігор для здоров’я дітей (ДСанПіН 5.5.6.012-98) та у Технічному регламенті безпечності іграшок.

Над процесом виробництва та продажу іграшок здійснюється державний нагляд. Особливі вимоги висуваються до виробництва тих іграшок, що призначені для малюків та дітей дошкільного віку. Незалежно від країни-виробника продукції, перед етапом реалізації іграшки проходять кілька експертиз. Відповідно, матеріал, з якого виготовлена іграшка, її форма, маса та розмір, оздоблення і забарвлення повинні бути якісними та безпечними, що підтверджується Висновком ДСЕЕ та Декларацією про відповідність Технічному регламенту безпечності іграшок.

Зокрема, Висновок ДСЕЕ засвідчує відповідність дитячих іграшок критеріям безпечності за рядом показників:

  • склад;
  • кольорова гама;
  • запах;
  • норми міграції у контактне навколишнє середовище таких шкідливих речовин: формальдегід, фталати, кобальт, хром, нікель, свинець, кадмій, ртуть;
  • стійкість до вологої обробки;
  • відсутність шкірно-подразнюючої дії на організм тощо.

Отже, Висновок ДСЕЕ є одним із основних дозвільних документів для виробництва та реалізації дитячих іграшок.