Виконсалт. | В Україні розпочато розроблення проекту національного станарту щодо велосипедної інфраструктури 

В Україні розпочато розроблення проекту національного станарту щодо велосипедної інфраструктури

27.08.2018

Державним підприємством «ДерждорНДІ» розроблено першу редакцію нацонального стандарту ДСТУ ХХХХ:201Х «Планування та проектування велосипедної інфраструктури».

Цей документ буде застосовуватись під час планування та проектування велосипедної інфраструктури. Проект стандарту встановлює вимоги до основних параметрів під час планування, проектування та будівництва велосипедної інфраструктури, з метою створення комфортних та безпечних умов для руху велосипедистів на автомобільних дорогах загального користування, вулицях та дорогах населених пунктів і велосипедних доріжок, прокладених окремо від автомобільних доріг.

Майбутній стандарт визначає «велосипедну інфраструктуру» як мережу велосипедних маршрутів, об’єктів сервісу, засобів організації руху, необхідних для зручного та безпечного пересування велосипедистів.

В проекті зазаначається, що створення об’єктів велосипедної інфраструктури повинно реалізовуватись шляхом проектування, будівництва та утримання велосипедної інфраструктури.

Проектування велосипедної мережі та елементів, що її формують, здійснюється при розробленні проектів капітального ремонту, реконструкції та нового будівництва автомобільних доріг загального користування, вулиць та доріг населених пунктів на підставі відповідного техніко-економічного обґрунтування.

Будівництво велосипедної мережі здійснюється шляхом улаштування окремих велосипедних доріжок та велосипедних доріжок на пішохідних частинах, організації велосипедних смуг.

Облаштування велосипедної інфраструктури передбачає позначення велосипедних маршрутів, встановлення велопаркувальних стійок, організацію оренди велосипедів, створення консультаційних та інформаційних пунктів тощо.

Параметри кожної велосипедної доріжки чи велосипедної смуги (ширина, покриття, колір, технічні засоби організації дорожнього руху тощо) визначаються проектною документацією індивідуально для кожної вулиці або дороги, враховуючи місцеві умови, вимоги чинних будівельних норм і національних стандартів та рекомендації і типові рішення інших країн.

http://csm.kiev.ua