Засідання Технічного комітету CISAC



Засідання Технічного комітету CISAC

 

3 – 4 листопада 2009 року в Києві відбулося засідання Технічного комітету з питань радіо та телебачення Міжнародної конфедерації авторських та композиторських товариств (CISAC).

Участь у вищезазначеному заході взяв заступник голови Держдепартаменту інтелектуальної власності Валентин Чеботарьов.

Зокрема, Валентин Чеботарьов прокоментував, що в часи глобалізації відносин система охорони авторського права й суміжних прав будь-якої держави не може існувати окремо від діючої міжнародної системи. Визначальну роль відіграють міжнародні організації, під керівництвом яких налагоджується співпраця між організаціями країн, розробляється спільна програма дій, спрямованих на вирішення нагальних проблем.

– У цьому відношенні діяльність CISAC має єднальний характер, оскільки спрямована на підтримку організацій колективного управління різних країн, визначення пріоритетних напрямів у сфері охорони та захисту авторського права, – зазначив Валентин Чеботарьов, виступаючи на засіданні.

За його словами, сьогодні для України серед головних завдань забезпечення високого рівня охорони та захисту прав авторів, виконавців та інших творців, розвиток колективного управління їх майновими правами як необхідної складової системи інтелектуальної власності. На їх виконання спрямована діяльність Держдепартаменту.

Під час засідання Валентин Чеботарьов розповів про те, що результати аналізу стану законодавства у сфері авторського права й суміжних прав та його практичного застосування свідчать про суттєві зрушення, які відбулися за останні роки. Так, в Україні створено законодавство у сфері авторського права й суміжних прав, розроблено механізми його практичної реалізації. Україна приєдналася до основних міжнародних договорів у сфері авторського права й суміжних прав. Вступ України до СОТ свідчить про значні досягнення у сфері авторського права.

Заступник голови Держдепартаменту нагадав, що головним законодавчим актом у сфері авторського права й суміжних прав є Закон України "Про авторське право і суміжні права". На його виконання прийнято низку нормативно-правових актів з регулювання зазначеної сфери. Це відповідні постанови Кабінету Міністрів України, накази Міністерства освіти і науки України, методичні рекомендації. Можна з упевненістю сказати, що цими законодавчими актами сьогодні вирішуються практично всі питання, пов’язані з колективним управлінням. Останніми змінами міністерства введено жорсткіші умови надання повноважень уповноваженим організаціям, постановки та зняття з обліку організацій колективного управління.

Відповідно до законодавства Держдепартамент інтелектуальної власності виконує такі функції.

 

Джерело: Веб-портал Державного Департаменту