Вступив в силу Порядок ведення Реєстру виробників органічної продукції



Кабінет Міністрів України постановою від 8 серпня 2016 року № 505 затвердив Порядок ведення Реєстру виробників органічної продукції (сировини). Таким чином, створюється інформаційно-довідкова база виробників органічної сільськогосподарської продукції. Це забезпечить прозорість під час її реалізації - споживачі зможуть ознайомитися з переліком суб`єктів господарювання, які пройшли процедуру оцінки відповідності та отримали сертифікат відповідності.

Ведення Реєстру та забезпечення опублікування офіційних відомостей про осіб, яким надано право виробляти (вирощувати, переробляти) органічну продукцію (сировину), здійснюється Держпродспоживслужбою України. Підставою для внесення до Реєстру відомостей про осіб, яким надано право виробляти (вирощувати, переробляти) органічну продукцію (сировину), є сертифікат, який надає орган з оцінки відповідності. Реєстр є відкритим та загальнодоступним і містить відомості, зазначені у сертифікаті відповідності. Відомості, які містяться в сертифікаті, вносяться Держпродспоживслужбою до Реєстру протягом п’яти робочих днів після надходження копії сертифіката від органу з оцінки відповідності.

Підставою для прийняття рішення щодо виключення відомостей про особу з Реєстру є анулювання та/або закінчення строку дії сертифіката, зміна місця провадження господарської діяльності, про що орган з оцінки відповідності повідомляє Держпродспоживслужбі. У разі прийняття рішення щодо виключення відомостей про особу з Реєстру Держпродспоживслужба протягом двох робочих днів з дати прийняття такого рішення у письмовій формі повідомляє про це особі із зазначенням причини.

Доступ до Реєстру є безоплатним і забезпечується шляхом його оприлюднення та підтримки в актуальному стані на офіційному веб-сайті Держпродспоживслужби. Реєстр ведеться державною мовою. Відомості з Реєстру надаються Держпродспоживслужбою відповідно до законодавства.

Для довідки. На сьогоднішній день, в Україні нараховується більше 220 підприємств, які мають площу зайняту під органічним виробництвом більше 400 тис. га. Також сертифіковано біля 500 тис.га дикоросів, що є одним із видів органічної продукції. Зважаючи на загальну площу 41,2 млн. га сільгоспугідь, угіддя зайняті під органічне виробництво складають трохи більше одного відсотка. Зараз у Мінагрополітики розглядається можливість у рамках існуючих бюджетних програм частково компенсувати вартість сертифікації органічної продукції, придбаного насіння або субсидування виробників органічного насіння.

http://csm.kiev.ua/