В ЄС можуть змінити систему маркування терміну придатності продуктів



Чиновники деяких країн ЄС дійшли висновку, що існуюча система маркування терміну придатності продуктів харчування неефективна і призводить до того, що кожен рік європейці відправляють на звалище майже 100 мільйонів тонн цілком їстівних продуктів. Наприклад, у Франції на одного жителя припадає 20 кг продуктів, які щорічно відправляються в сміттєвий бак, при чому 7 кг з них навіть не розпаковуються. У грошовому еквіваленті ці витрати становлять мінімум 600 євро на рік для середньостатистичної західноєвропейської сім'ї.

Першими це питання підняли чиновники сільського господарства Нідерландів. Вони виступили з конкретною пропозицією: з етикеток продуктів повинні зникнути написи «best before...» («рекомендується вжити до вказаної дати»), а залишити тільки напис «use by...» що можна перекласти як «не рекомендується вживати після зазначеної дати». Сенс нововведення полягає в тому, що перший напис наноситься на упаковки продуктів, які цілком їстівні 1-2 місяці опісля після зазначеної дати, а в другому випадку напис «use by...» наносяться на продукти, які дійсно швидко псуються (наприклад , молочні або рибні).

Для початку пропонується видалити запис щодо терміну придатності з упаковок таких продуктів як фасований кава, рис, макаронні вироби, сири твердих сортів, джеми і мариновані овочі.

«Споживачі зможуть розібратися самі, чи придатний той чи інший продукт тривалого зберігання для вживання в їжу. Незначна зміна кольору не повинно служити приводом для того, щоб відразу ж викидати його у сміттєпровід», - заявила Шерон Дійксма, міністр сільського господарства Нідерландів, на нещодавній нараді міністрів сільського господарства країн-членів ЄС в Брюсселі.

В даний час вирішено створити робочу групу для підготовки змін в законодавстві ЄС про маркування продуктів харчування.

Ось тільки навряд чи дана ініціатива буде зустрінута з особливим ентузіазмом лікарями, які теж увійдуть до складу цієї групи.

http://csm.kiev.ua/