В Україні знайшли спосіб ділитися музикою, не порушуючи авторське право



В Україні знайшли спосіб ділитися музикою, не порушуючи авторське право

 

    Українські музичні журналісти оголосили про запуск некомерційного проекту, в рамках якого вони безкоштовно поширюватимуть ліцензійну музику українських виконавців

 

    Мета акції, яка отримала назву "Все краще — людям", — познайомити слухачів з малопопулярними на батьківщині, але достойними музичними колективами.

 

    "Radiohead і Jamiroquai стали викладати свої нові альбоми в Інтернет повністю і безкоштовно, після чого армія їх численних фанатів стала лише зростати", — заявив Сергій Кейн, один з ініціаторів акції.

 

    Він відзначив, що нині найпростіше познайомити українських слухачів з новими виконавцями можна за допомогою Веба. "А тому ми стали шукати першопрохідців, серед яких виявилися і досить імениті музиканти", — сказав Кейн.

 

    Отримавши дозвіл на публікацію треків низки українських груп, ініціатори проекту Open.Music, в рамках якого діятиме акція "Все краще — людям", зробили перший випуск безкоштовної музики. У нього увійшли відомі як в Україні, так і на Заході колективи: Heinali, Purple Unit, Село і Люди, Ляльки Клауса та інші.

 

    Організатори відзначають, що платформи для прослухування цифрової музики існують і за межами України. Найпопулярніша соціальна мережа любителів музики довгий час була оплотом незалежних музикантів, проте творцям проекту під тиском правовласників довелося ввести щомісячну плату в $3 за можливість прослухувати понад 30 треків за місяць.

 

    Нагадаємо, що недавно представник шведської організації Піратське бюро (Piratbyran) Магнус Ерікссон (Magnus Eriksson) заявив, що сьогодні 75% світового музринку контролюють чотири лейбли-мейджери. Проте з появою Інтернету вплив лейблів нестримно падає. Останнім часом все більше музикантів безкоштовно викладають в Мережу свої нові треки і альбоми.

У 2007 році рок-група Radiohead вперше у музичному світі запропонувала всім бажаючим за будь-яку ціну або безкоштовно скачати свій новий альбом в Інтернеті. Експерти назвали тоді це революцією у сфері шоу-бізнесу. Після Radiohead цією дорогою пішли й інші всесвітньо відомі музиканти.

 

 

Джерело: Інтелектуальна власність