В Україні більше неможливо зареєструвати будь-який пестицид на основі фосфіду цинку



Щодо хронології подій:

12 червня 2013 р. – була прийнята постанова Окружного адміністративного суду міста Києва у справі № 826/6195/13-а, згідно якої було встановлено:

Як вбачається з листа від 16.10.2012 № 114/529 Інституту зоології ім. І.І.Шмальгаузена наслідком застосування фосфіду цинку і деяких інших препаратів стало майже повне винищення ховрахів крапчастого, одеського та європейського (останній в Україні вже зник), хом`яка звичайного, хом`ячка сірого та строкарки звичайної. Зараз усі ці види занесені до ІІІ видання Червоної книги. З огляду на викладене, оглянувши матеріали справи, суд дійшов висновку щодо обгрунтованості твердження позивачів про небезпечність родентицидів з діючою речовиною фосфід цинку, про що свідчать також листи регіональних управлінь Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України та їх лабораторій щодо випадки загибелі диких та сільськогосподарських тварин від фосфіду цинку (а.с. 58-84). Відповідно до п. 28 Порядку №295 останнє є підставою для прийняття рішення про скасування або зупинення державної реєстрації....

Зобов`язати Міністерство екології та природних ресурсів України вжити дії щодо вирішення питання про скасування державної реєстрації пестициду фосфід цинку та всіх його препаративних форм, дозволених до використання на території України та щодо виключення пестициду фосфід цинку та всіх його препаративних форм із Державного реєстру пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання на території України.

24 вересня 2013 р. - ухвала Київського апеляційного адміністративного суду про залишення постанови Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 червня 2013 року без змін.

5 грудня 2013 р. - було прийнято наказ МІНІСТЕРСТВА ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ № 500 "Про скасування державної реєстрації пестициду фосфіду цинку та всіх його препаративних форм@

http://www.menr.gov.ua/