У США суд заборонив ЗМІ використовувати фото з Twitter



Cуд у США захистив користувачів Twitter, які стали випадковими свідками унікальних подій та авторами ексклюзивних фото. Під час процесу у Нью-Йорку за позовом Деніела Морела, чиї знімки з мікроблога виявились без його відома на сайті газети The Washington Post, суд вирішив, що ЗМІ не мають права використовувати фото мікроблогерів в комерційних цілях. Претензії Морела стосувались фото землетрусу 2010 року на Гаїті, випадковим свідком якого він став. Ексклюзивні знімки катаклізму та його наслідків блогер виклав у Twitter. Це виявили співробітники агентства France Presse, які завантажили фото і виклали їх у Getty Images, звідки кадри потрапили на сторінки The Washington Post.

Фотограф висунув претензії майже одразу після незаконного використання його зображень. Тим не менше, сам процес, який стартував у березні 2010 року, ініціювало агентство AFP. Імовірно, організація була настільки переконана у своїй правоті, що почала розгляд, прагнучи захистити свою репутацію. У суді агентство наголосило, що, за правилами Twitter, воно мало право використовувати фотографії Морела. Однак суддя дійшов іншого висновку. Процес ще не завершився, і AFP ще призначать покарання за порушення авторських прав фотографа. Водночас сам Морел оцінив свій збиток «у десятки або навіть сотні мільйонів доларів», але, швидше за все, він отримає набагато меншу компенсацію.

Суддя прийняв рішення, що за порушення прав блогера нестимуть відповідальність лише AFP та Getty Images. Своєю чергою, сервіс мікроблогів Twitter у судовому розгляді не брав участі, заявивши, що завжди визнавав за своїми користувачами права на їхні фотографії. Справа Морела спровокувала особливий інтерес, оскільки це один із перших випадків, коли суд вирішив питання, чи має право третя сторона використовувати контент соціальних мереж у комерційних цілях.

Зазначимо, що це питання ще більш актуальне у зв’язку з недавнім рішенням фотохостингу Instagram, який мав намір прописати у правилах право власників порталу розпоряджатись фотографіями користувачів без відома автора. Однак компанія вже відмовилась від цих планів. Тим не менше, за минулий місяць кількість активних користувачів програми для обробки фотографій впала вдвічі. http://корреспондент.net