Створення патентного суду пришвидшить розгляд суперечливих питань власності



На сьогодні не всі судді мають досвід у розгляді справ щодо порушення патентних прав, визнання недійсними патентів.

Створення в Україні патентного суду дозволить якісно пришвидшити розгляд суперечливих справ пов’язаних з інтелектуальною власністю. Про це у коментарі УНН сказала патентний повірений України Марія Ортинська.

«Створення патентного суду в Україні допоможе вирішити низку питань. По—перше, спеціалізований розгляд справ буде більш кваліфікований. Адже на сьогодні не всі судді мають досвід у розгляді справ щодо порушення патентних прав, визнання недійсними патентів. Проте такі справи не можна порівнювати, наприклад, з сімейними спорами, спорами щодо спадкування, стягнення заборгованості тощо. В даному випадку потрібні глибокі фахові знання саме в галузі права інтелектуальної власності», — зазначила.М.Ортинська.

Експерт сподівається, що це також пришвидшить розгляд справ. У зв'язку з завантаженістю суддів справи у вищевказаній сфері розглядаються роками, проте сам патент має обмежену дію в часі (наприклад, патент на корисну модель — лише 10 років з дати подачі заявки). Більш того, на сьогодні чимало недобросовісних заявників зловживають таким тривалим розглядом справ. Наприклад, за її словами, всім відомі випадки патентування не нових зовнішніх виглядів планшету, вішалок, пляшок. В такому випадку такі «патентні тролі» патентують «чужі розробки» з метою блокування на ринку діяльності реальних компаній. Цим компаніям залишається лише подавати позови до суду про визнання недійсними таких патентів, проте тривалий розгляд справ значно погіршує економічне становище цих компаній.

«Створення патентного суду в Україні дозволить вийти на якісно новий рівень розгляду справ і забезпечить єдині підходи до розгляду справ в галузі інтелектуальної власності. Слід зазначити, що такі суди вже створені в Австрії, Німеччині, Швеції, США, Великобританії, Кореї, а в ЄС ведеться активна робота із створення Унітарного патентного суду, рішення якого будуть обов’язковими для практично всіх країн ЄС», — резюмувала М.Ортинська.

Як повідомлялося, днями перший заступник голови Державної служби інтелектуальної власності України Олексій Янов заявив про можливість утворення в Україні Патентного суду — суду, який би займався питаннями інтелектуальної власності.

http://www.unn.com.ua/