Стандартизована верифікація екологічних технологій допоможе вивести їх на світовий ринок



Сучасна людина з кожним роком набуває все більш високу екологічну свідомість - так умовно називають прагнення не тільки здобувати сучасну продукцію і використовувати нові технології, але і мінімізувати при цьому збиток, що завдається навколишньому середовищу. Основа такого підходу - розуміння того, що від сьогоднішніх рішень залежить найближче майбутнє. Людьми керує бажання взяти посильну участь у формуванні сприятливого майбутнього. Екологічні технології - це технології, що не впливають негативно на навколишнє середовище, забезпечують збереження природних екосистем і не несуть негативного впливу на людину.

Фахівці відзначають, що нові екологічні технології можуть мати суттєве значення з точки зору забезпечення більш раціонального використання ресурсів та економії коштів. Але найчастіше їх розробники стикаються з серйозними перешкодами, виводячи свої рішення на світовий ринок. Це відбувається тому, що будучи інноваційними, їх рішення є ризиковими через відсутність прикладів успішної реалізації інновацій на практиці. Як наслідок, перевірка ефективності стає ключовою умовою спрощення процесу прийняття "зелених" технологічних інновацій світовим ринком. Вона також дозволяє розробникам екологічних технологій диференціювати свої інновації щодо інших конкуруючих технологій.

З метою комерціалізації напрацювань в сфері інноваційних екологічних технологій Міжнародна організація з стандартизації (ISO) розробила стандарт ISO 14034:2016 "Екологічний менеджмент. Верифікація екологічних технологій". Він дозволить всім зацікавленим сторонам здійснювати незалежну перевірку ефективності нових екологічних технологій. Це допоможе виробникам довести обґрунтованість своїх маркетингових даних, а покупцям - знайти і придбати інноваційні технології, які відповідають їхнім потребам. Документ визначає принципи, процедури і вимоги до перевірки екологічних технологій.

Верифікація екологічно технологій була розроблена в США в 1995 році, а пізніше аналогічні програми були введені і в інших країнах, в тому числі Канаді, Японії, Південної Кореї, на Філіппінах, в деяких країнах ЄС. Такі програми вводилися як на національному, так і на міжнародному рівні. Інтерес до спільної роботи в цьому напрямку зростав і в 2008 році Міжнародна робоча група з верифікації екологічно технологій сода програму, метою якої було вивчення шляхів прискорення міжнародної гармонізації та взаємного визнання результатів верифікації. В результаті експерти вирішили, що стандартизація процесу за допомогою міжнародного стандарту є оптимальним способом встановити довіру і надійність верифікації в усьому світі.

http://csm.kiev.ua/