Стандарти BRC допоможуть забезпечити безпеку харчових продуктів



В даний час європейська харчова промисловість переживає досить складний період. Виробники продуктів харчування з ряду країн ЄС намагаються відновити довіру споживачів щодо походження, якості та безпеки харчових продуктів та їх інгредієнтів. Споживчу довіра було загублено через м"ясний скандал, що стався на початку 2013 року, коли виробники м'яса додавали у свою продукцію конину і свинину, видаючи її за 100-відсоткову яловичину.

На думку експертів, сучасні споживачі під час вибору продуктів харчування все частіше звертають увагу на наявність сертифіката відповідності вимогам визнаних на міжнародному рівні стандартів безпеки харчових продуктів.

У відповідь на зростаючу стурбованість учасників ринку з приводу безпеки та якості харчових продуктів провідний міжнародний орган з добровільної сертифікації BM TRADA прийняв рішення щодо початку діяльності в секторі харчової промисловості.

Організація BM TRADA була заснована у 1934 році у Великобританії і займається добровільною сертифікацією різних продуктів на відповідність вимогам стандартів UKAS , FSC/ASI , DAC , ENAC, ENAS, TURKAK, LATAK, ANSI і ряду інших розробників стандартів. В даний час у BM TRADA має представництва у 33 країнах.

На даний час BM TRADA здійснює добровільну сертифікацію товарів на відповідність вимогам Світового стандарту харчової безпеки та Світового стандарту на упаковку Британського консорціуму роздрібної торгівлі (BRC).

Дані стандарти BRC описують механізми оцінки процедур, застосовуваних конкретним виробником для забезпечення безпеки та якості товарів. Крім того, в них описані процедури повного аудиту на виробничому майданчику і складання письмового звіту з докладним описом всіх невідповідностей, які необхідно усунути до проведення добровільної сертифікації.

Процедура перевірки продуктів харчування на відповідність стандартам BRC розроблялася з урахуванням концепції HACCP та повністю відповідає вимогам та принципам, які лежать в основі Глобальної ініціативи з безпеки харчових продуктів (GFSI).

Очікується, що до кінця 2013 року на світовому ринку буде представлено більше 20 тис.товарів, сертифікованих на відповідність стандартам BRC.

За словами головного операційного директора BM TRADA Тома Джонстона, сертифікація безпеки харчових продуктів швидко стає обов'язковою умовою для успішної торгівлі, як всередині окремих країн, так і на міжнародному рівні. Відмова продемонструвати, що продукція в повній мірі відповідає вимогам загальновизнаних міжнародних стандартів, може негативно позначитися на здатності компаній зберігати конкурентоспроможність. Крім того, наявність сертифіката допоможе компанії, у разі виникнення проблем, що стосуються якості або безпеки товарів, уникнути затяжних судових процесів.

http://csm.kiev.ua/