Стандарт ISO/IEC зробить проїзні документи довговічними



В даний час, коли так сильно збільшився пасажиропотік, одним з найважливіших завдань державних органів є боротьба з такими правопорушеннями, як: використання вкрадених паспортів, фальсифікація проїзних документів, підробка ідентифікаційних документів. Запобіжні заходи, що стосуються подібних порушень, проводяться шляхом ретельної перевірки паспортів пасажирів у пунктах в'їзду (пунктах митної обробки). На думку експертів, підвищити ефективність цієї процедури дозволить масовий перехід на машинозчитувані проїзні документи (MRTD), зокрема, це допоможе скоротити помилки і знизити тривалість обробки документів, а також спростить виявлення і вилучення фальсифікованих примірників паспортів.

Однією з проблем використання MRTD є їх міцність. Протягом терміну експлуатації подібні ідентифікаційні документи часто згинаються, контактують з вологою і піддаються значному механічному впливу (наприклад, при проставленні штампів під час перетину кордону). Більше того, зміни температури або інтенсивне світлове випромінювання цілком можуть порушити працездатність мікрочіпів, всередині паспортів.

У вирішенні цієї проблеми можуть допомогти міжнародні стандарти. Так , нещодавно Міжнародна організація з стандартизації (ISO) разом з Міжнародною електротехнічною комісією (IEC) розробили і опублікували новий міжнародний стандарт ISO/IEC 18745-1:2014 "Інформаційні технології. Методи випробувань машинозчитувальних проїзних документів (MRTD) і пов'язані з ними пристрої. Частина 1: Методи випробувань фізичних властивостей паспортних книжок (довговічність)".

Документ містить рекомендації з приводу випробування паспортних книжок на довговічність. Розробники вважають, що впровадження цих методів принесе величезну користь власникам проїзних документів, створених з використанням новітніх технологій.

Стандарт містить рекомендації для аналізу і порівняння основних факторів, що впливають на строк корисної експлуатації проїзних документів. Це особливо актуально у світлі широкого поширення вбудовуваних в подібні документи безконтактних радіо - чіпів (інтегральних схем), термін корисної експлуатації яких обмежений 10 роками.

Стандарт ISO/IEC 18745-1:2014 містить набір інструкцій, які допоможуть оцінити:

зовнішні умови (умови навколишнього середовища), в яких використовуватиметься документ;

властивості документа;

порядок проведення випробувань;

вимоги користувачів.

Стандарт ISO/IEC 18745-1:2014 "Інформаційні технології. Методи випробувань машинозчитувальних проїзних документів (MRTD) і пов'язані з ними пристрої. Частина 1: Методи випробувань фізичних властивостей паспортних книжок (довговічність)" розроблений спільним технічним комітетом JTC 1 «Інформаційні технології».

http://csm.kiev.ua/