Сесія Ради ТРІПС в Женеві



Сесія Ради ТРІПС в Женеві

                   

З 27 по 30 жовтня 2009 року в м.Женева (Швейцарія) проходить чергова сесія Ради з торгівельних аспектів прав інтелектуальної власності (ТРІПС) Світової організації торгівлі (СОТ).

 

До складу делегації України входять: заступник начальника управління правового забезпечення промислової власності Держдепартаменту інтелектуальної власності Інна Шатова та головний спеціаліст відділу європейської інтеграції та міжнародного співробітництва Держдепартаменту Марія Стоянова.

 

Вони, зокрема, зустрінуться з представниками Європейської асоціації вільної торгівлі (ЄАВТ) з метою подальшого узгодження розділу проекту Угоди про створення зони вільної торгівлі між Україною та ЄАВТ „Захист інтелектуальної власності”.

 

Участь у заході дозволить представникам України отримати інформацію про останні тенденцій переговорів у межах Дохійського раунду розвитку СОТ, а саме щодо можливих шляхів урегулювання питань про відповідність Угоди ТРІПС Конвенції з біологічного різноманіття, охорони традиційних знань і фольклору; імплементації параграфу 6 Дохійської декларації з питань Угоди ТРІПС та громадського здоров’я; а також сприятиме узгодженню положень щодо захисту прав інтелектуальної власності в межах проекту Угоди про створення зони вільної торгівлі між Україною та ЄАВТ.

 

Довідка. Дохійський раунд (Дохійська декларація, Дохійські переговори), The Doha Development Round – раунд переговорів у рамках СОТ, який розпочався в Доха (Катар) у листопаді 2001 року. Його завдання – зниження бар’єрів світової торгівлі задля розвитку вільної торгівлі між країнами з відмітним рівнем доходів.

Після набуття членства в СОТ у травні 2008 року Україна приєдналася до групи країн-членів СОТ, що нещодавно вступили до Організації (RAM/VRAM – Recently acceded members/Very Recently acceded members), до складу якої, крім України, входять Албанія, Вірменія, В’єтнам, Македонія, Киргизька Республіка, Молдова, Саудівська Аравія, Тонга.

З метою формування та узгодження з членами СОТ позицій з найважливіших питань порядку денного раунду «Доха – Розвиток», які відповідають зовнішньоекономічним інтересам України, центральні органи виконавчої влади розробляють пропозиції до позиційних документів від України.

Позиційні документи України є чинником впливу на прийняття рішень у рамках СОТ та створюють підґрунтя для узгодження зовнішньоекономічних інтересів України та держав-членів Організації.

 

У межах Дохійського Раунду вже відбулася низка міжміністерських зустрічей та переговорів у Канкуні (2003), Гонконгу (2005), Парижі (2005), Потсдамі (2007), Женеві (2004, 2006, 2008).

 

 

Джерело: Веб-портал Державного Департаменту