Розроблені вимоги до маркування органічної продукції



Міністерство аграрної політики та продовольства України з метою ідентифікації органічних продуктів харчування споживачами розробило Порядок їх маркування

Розроблені правила маркування та вимоги до нього закріплені проектом постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку та вимог до маркування органічної продукції».

Згідно з Порядком маркувати продукцію як органічну виробники можуть лише за наявності сертифіката відповідності. При цьому саме маркування повинно складатися з державного або приватного логотипу органічної продукції, під яким вказується номер контролюючого органу, який складається з акроніма, який визначає країну, в якій знаходиться сертифікований оператор; терміна, який позначає метод, що забезпечує посилання на метод органічного виробництва; код сертифікаційного органу.

Крім того, на маркуванні органічної продукції повинна бути зазначена країна походження товару, виробника та адреса потужностей виробництва, відсоток органічних інгредієнтів по відношенню до загальної кількості складових сільгосппоходження. При цьому для маркування перероблених харчових продуктів, згідно з проектом постанови, логотип «Органічна продукція» може використовуватися тільки в тому випадку, якщо не менше 95 % ваги їх інгредієнтів сільськогосподарського походження є органічним.

Посилюються вимоги до органічної продукції і в країнах ЄС. Справа у тому, що останнім часом почастішали випадки, коли під виглядом органічних продуктів продаються біо- помідори, які насправді містять пестициди, або ж звичайне оливкове масло в упаковці біо-продукції. Крім того, продукти, які маркуються "біо" на 100 % такими не є.

З метою повернення довіри споживачів, Єврокомісія хоче ввести більш жорсткі норми для виробників органіки, а для цього необхідно здійснити перегляд існуючих директив, що регулюють провадження органіки в ЄС.

В даний час в Європі виробництво органічних продуктів - це важливий сектор в сільському господарстві з оборотом в 20 мільярдів євро. Тому необхідні чіткі та прозорі правила та посилення контролю за органічною продукцією . Іншими словами: там, де зверху стоїть напис "біо", "біо" має бути і всередині.

Щоб запобігти зловживанням у біо-галузі, Єврокомісія має намір змінити ряд правил. Наприклад, скасувати дозволені винятки, які нині діють в органічному сільському господарстві на території ЄС. Також має бути значно зменшено використання неорганічного корму або насіння. Гранично допустимі норми забруднення пестицидами або ж ГМО так само повинні бути підвищені. Продукти, вироблені за межами ЄС повинні перевірятися за європейськими нормами і мати відповідні позначки.

Однак пропозиція Єврокомісії - це лише перший крок до змін. Наступні кроки повинні зробити Європарламент і законодавчі органи країн- членів ЄС.

http://csm.kiev.ua/