Проект ВОІВ Re:Search відзначає свою першу річницю значним зростанням і перспективами



За рік після початку реалізації проекту кількість учасників проекту ВОІВ Re:Search подвоїлось. Виконання проекту сприяло десяти фактам проведення спільних робіт чи підписання угод. Проект ВОІВ Re:Search є консорціумом, у якому організації державного та приватного сектора обмінюються цінною інтелектуальною власністю (ІВ) та досвідом зі світовою спільнотою, проводячи дослідження в галузі охорони здоров’я з метою сприяння розробкам нових лікарських препаратів, вакцин і діагностики лікування забутих тропічних хвороб, малярії та туберкульозу. Проект знаходиться в адміністративному управлінні ВОІВ при партнерських відносинах з BIO Ventures for Global Health (BVGH) — неурядовою організацією, яка знаходиться в Сан-Франциско, Каліфорнія. Сьогодні в Женеві проходить засідання учасників проекту ВОІВ Re:Search, котрі зібрались, щоб підвести підсумки виконаної за рік роботи і розглянути стратегії успіху розширення цієї ініціативи. Вчора представники інститутів, які брали участь у проекті ВОИС Re:Search, д-р Елліс Овусу-Дабо, науковий директор центру Кумасу зі спільних досліджень у галузі тропічної медицини Університету імені Кваме Нкрума (Гана) та д-р Деніс Ліотта, професор хімії Університету Еморі (Атланта, Джорджія), говорили про значущість проекту ВОІВ Re:Search для вчених із країн, що розвиваються, та розвинених країн. Д-р Ліотта був ініціатором винаходження та розроблення важливої антиретровірусної терапії для лікування ВІЛ/СНІД.

«Проект ВОІВ Re:Search — ключовий компонент програми ВОІВ, який демонструє, що система інтелектуальної власності може і реально працює, приносячи користь країнам, які знаходяться на різних рівнях розвитку», — сказав Генеральний директор ВОІВ Френсіс Гаррі. «Щоб обмінюватись результатами досліджень, даними та розробками, підприємствам необхідно створити структуру, всередині якої може відбуватись такий обмін. ІВ надає таку структуру, яка сприяє розвитку різноманітної співпраці в промисловості, серед університетів і науково-дослідних інститутів».

«Рік тому реалізація проекту ВОІВ Re:Search була розпочата глобальною коаліцією дослідників забутих хвороб, фармацевтичними компаніями, академічними інститутами, урядовими закладами, НВО та іншими заінтересованими учасниками. Нині проект ВОІВ Re:Search ініціював серію спільних робіт зі створення продуктів для лікування забутих тропічних хвороб, які, у разі успіху, матимуть значення для охорони здоров’я в країнах, що розвиваються. Ми сподіваємось зробити крок уперед в процесі спільного застосування інструментів, знань і технологій з метою прискорення наукових досліджень і розробок, які підуть на користь тим, хто потребує їх більше всього», — сказав Дон Джозеф, керівник BVGH.

Відповідно до умов проекту ВОІВ Re:Search організації погоджуються надати активи ІВ (такі як фармацевтичні склади, розкривають технології виробництва ліків, нормативні дані та ноу-хау) компетентним кваліфікованим дослідникам, які працюють в усіх регіонах світу, без виплати роялті за умови, що дослідження буде зосереджене на забутих тропічних хворобах, малярії та туберкульозі. Будь-які продукти, отримані в результаті цього дослідження, також призначатимуться для продажу в найменш розвинених країнах (НРК) без виплати роялті.

Кількість учасників проекту від початку його реалізації в жовтні 2011 р. значно зросла з 31 до 61, причому зараз учасники представляють усі п’ять континентів. Зокрема, кількість учасників зросла за рахунок африканських організацій, де академічні та інші дослідницькі організації мають великий потенціал у проведенні як лабораторних, так і клінічних досліджень та розробок, спрямованих на покращення лікування ендемічних захворювань в Африці.

До жовтня 2012 р. дана ініціатива сприяла проведенню десяти спільних досліджень або підписанню угод між учасниками проекту. Ряд додаткових угод перебуває на стадії обговорення між учасниками, у яких виникають ідеї більш тісної співпраці, і ці угоди знаходяться на ранньому етапі розробки.

Джерело: http://www.intelvlas.com.ua