Парламентські слухання та інформаційне суспільство



18 червня відбулися парламентські слухання з питань розвитку інформаційного суспільства в Україні. Відкрив засідання заступник Голови Верховної Ради Коршулинський Л. В., який охарактеризував загалом стан справ у цій сфері й відмітив, що галузь технологій відсутність усі ці роки розвивалася без втручання з боку держави. Державне регулювання в цій галузі зводилося, фактично, до збору статистичних даних. Незважаючи на це, ця галузь стала важливою в житті сучасного українського суспільства.

На парламентських слуханнях виступало чимало фахівців з інформаційних технологій. Зал Верховної Ради був заповнений повністю, навіть балкони. Це говорить про актуальність теми й основним висновком всіх виступів була теза про те, що потрібно розглянути можливість утворення нового органу виконавчої влади – державний комітет з питань комунікацій та інформаційних технологій. Для цього треба розробити багато заходів щодо уникнення дублювання повноважень інших центральних органів влади в IT-сфері й доручити цьому держоргану розробку, реалізацію і контроль стратегії розвитку інформаційного суспільства України.

Ще одним важливим пунктом прийняття Рекомендацій парламентських слухань була теза про забезпечення використання програмного забезпечення з відкритими кодами в органах виконавчої влади. Також з рекомендаціями парламентських слухань можна ознайомитися на сайті ВР.

На жаль, не всі заявлені виступи прозвучали в сесійній Залі Верховної ради, але тенденція вибору спікерів була як завжди на користь осіб-кервіників міжнародних бізнесів.

Для того, щоб підіймати на новий рівень IT-бізнес потрібно починати з поваги до свого національного виробника. До речі, на виставці, яка була організована на 3-му поверсі, наробки вітчизняного IT-бізнесу були представлені, на жаль, доволі бідно.

http://www.intelvlas.com.ua/