Опубліковані два нові стандарти ISO для ринку твердого біопалива



Сьогодні світовий ринок твердого біопалива безперервно набирає обертів. І не дивно, адже це найбільш дешеве і екологічне альтернативне джерело енергії. Крім того, існує можливість організації безвідходного його виробництва.

У загальному значенні біопаливо - це паливо з рослинної або тваринної сировини, з продуктів життєдіяльності організмів або органічних промислових відходів. Різниться рідке біопаливо, воно застосовується для двигунів внутрішнього згоряння, наприклад, етанол, метанол, біодизель, тверде біопаливо - дрова, брикети, паливні гранули, тріска, солома, лузга і газоподібне, до которму відноситься синтез-газ, біогаз, водень.

Тверде паливо отримують головним чином з сирої біомаси. Джерелом виступають відходи сільського господарства та харчової промисловості, тваринництва та лісового господарства. Найдавніше паливо, що використовується людством - це дрова. В даний час в світі для виробництва дров або біомаси вирощують енергетичні ліси, що складаються з швидкозростаючих порід, таких як тополя, евкаліпт та ін.

Готове паливо в більшості випадків має форму невеликих гранул, які можна з легкістю транспортувати і зберігати тривалий час. Паливні гранули та брикети - пресовані вироби з деревних відходів тирси, тріски, кори, тонкомірної і некондиційної деревини, порубкових залишків при лісозаготівлях, соломи, відходів сільського господарства: лушпиння соняшнику, горіхової шкаралупи, гною, курячого посліду та іншої біомаси.

Для подальшого розвитку ринку твердого біопалива фахівці Міжнародної організації зі стандартизації (ISO) і Американського товариства агрономів-механізаторів та інженерів-біологів (ASABE) розробили два міжнародні стандарти:

ISO 16993: 2015 "Тверде біопаливо. Перетворення результатів аналізу від одного базису до іншого",

ISO 16994: 2015 "Тверде біопаливо. Визначення загального вмісту сірки і хлору".

Стандарт ISO 16993: 2015 описує механізм перетворення результатів аналізу обробки того чи іншого виду твердого біопалива з однієї базової системи показників в іншу. Розробники стандарту наводять формули, які дозволяють швидко і ефективно виконувати подібні дії. При цьому підвищена увага під час підготовки міжнародного стандарту приділялася перевірці цілісності отриманих аналітичних результатів, а також розрахункам, які належать до окремих видів твердого біопалива, аналіз яких характеризується високою складністю.

У стандарті ISO 16994:2015 описуються методи та інструменти для визначення концентрації сірки і хлору в складі твердого біопалива. Особлива увага приділяється двом методам декомпозиції (розпад речовини на складові частини) і різним аналітичним методикам для визначення кількісних характеристик окремих елементів у розчинах, які утворюються після декомпозиції. Також детально описані технічні характеристики автоматизованого обладнання, що використовується при вирішенні подібних завдань.

http://csm.kiev.ua/