Нова оптимістична управлінська команда "Майкрософт Україна"



Нова оптимістична управлінська команда "Майкрософт Україна"

 

Вероніка Березанська, заступник головного редактора "ІВ" з питань експертизи

18 грудня "Майкрософт Україна" представила нову управлінську команду і розповіла про бізнес-компанії на українському ІТ-ринку напередодні Нового року.

Як відомо, на початку травня 2009 року компанію очолив Дмитро Шимків, який з 2007 року працював у "Майкрософт Україна" на посаді директора з продажів у корпоративному сегменті та відповідав за побудову довгострокових відносин із клієнтами і партнерами, а також за стратегічний розвиток корпоративного сегменту. Під керівництвом Шимківа робота з корпоративними замовниками Майкрософт в Україні вийшла на новий якісний рівень, а продажі зросли на 60% за рік завдяки зростанню задоволеності партнерів і клієнтів, зосередженості на довгострокових відносинах та налагодженому співробітництву з іншими підрозділами компанії.

На зустрічі генеральний директор "Майкрософт Україна" розповів про те, як протягом 2009 року компанія переглянула свою структуру, реформувала канал продажів, а також реструктурувала свій бізнес. "Ми не втратили жодного клієнта і партнера, і ми пишаємося тим, що змогли не тільки зберегти, але й розвинути партнерську екосистему", — сказав Шимків.

В загальній структурі продажів продуктів Microsoft в Україні операційні системи складають 35%, офісні системи — 40% і серверні рішення — 25%. "Із 40 продуктових лінійок найшвидше зростали рішення з інформаційної безпеки Microsoft Forefront і засіб управління ІТ Microsoft System Center. А це означає, що незважаючи на кризу, найбільші українські компанії будують системну ІТ-інфраструктуру", — сказав директор з маркетингу і операційного управління "Майкрософт Україна" Яцек Маслінські. Ще одне популярне в Україні рішення — система об'єднаних комунікацій Microsoft. Її уже впровадили 30 із 100 найбільших українських компаній. В цілому, корпоративний сектор склав більше половини об'єму продажів Microsoft в Україні у 2009 році. При цьому в 4-му кварталі 2009-го календарного року бізнес-компанії продемонстрували зростання, що вимірюється двозначними числами, і це дозволяє з оптимізмом дивитися у 2010 рік.

Аналізуючи ринок ПК і продажі попередньо встановленого програмного забезпечення, директор по роботі з ОЕМ-партнерами "Майкрософт Україна" Леся Уніат відзначила, що рівень продажів в 4-ому кварталі 2009 року в півтора рази перевищив аналогічні показники 2008 року, при цьому 70% продажів комп'ютерів відбулися саме в другому півріччі. Майже половину покупців комп'ютерів склали домашні користувачі. У зв'язку з цим, виводячи на ринок нову операційну систему Windows 7, "Майкрософт Україна" приділила особливу увагу роботі з роздрібними мережами і надала безпрецедентну рекламну підтримку новому продукту. У роздрібній торгівлі доступні як коробкові версії ОС, так і більше 25 моделей десктопів і ноутбуків з попередньо встановленою Windows 7. При цьому серед комп'ютерів з ОС Windows доля Windows 7 на початку грудня склала 50%, і продовжує зростати.

Основним стримуючим фактором для українського ІТ-ринку залишається комп'ютерне піратство, рівень якого продовжує зростати в Україні, досягнувши 84% — найвищого в Європі після Молдови. "Через високий рівень піратства Україна тільки на прямих податках втрачає близько $100 млн щороку. А сума, яку міг би додатково заробити український ринок програмного забезпечення, на порядок більша. Microsoft небайдужа доля цього ринку, і ми робимо багато для того, щоб ситуація поліпшилась і щоб Україна не постраждала від санкцій на міжнародному рівні", — відзначив Дмитро Шимків. Головну увагу у боротьбі проти піратства, за словами Дмитра, компанія буде зосереджувати не на боротьбі з кінцевими користувачами, а на особах, які отримують прибуток від розповсюдження піратського програмного забезпечення. Незважаючи на пасивну позицію керівництва країни щодо захисту інтелектуальної власності, Microsoft продовжує підтримувати Україну. Як відзначив Дмитро Шимків, у 2009 році Microsoft вклала в Україну більше $55 млн у вигляді прямої фінансової допомоги, соціальних проектів і надання безкоштовного програмного забезпечення.

Дмитро Шимків володіє 17-річним досвідом роботи у сфері ІТ в Україні, СНД та Західній Європі,

однак не дивлячись на такий довгий строк і досі складає враження справжнього фаната своєї справи, який не втратив оптимізму і віри, як у людей, так і у свою країну. На наш погляд, дуже добре, що "Майкрософт Україна" очолив саме вітчизняний високопрофесійний спеціаліст, який добре розуміється не тільки на ІТ-технологіях, але дуже гарно знає потреби і менталітет нашого українського суспільства. Вбачається, що такий симбіоз професіоналізму та патріотизму стане в нагоді не тільки корпорації, але країні в цілому.

 

Джерело: Інтелектуальна власність