Норми "зеленого" будівництва будуть гармонізовані



В даний час стрімко розвивається світовий ринок екологічно чистих будівельних матеріалів, "зелених" будівельних технологій і відповідних послуг.

Згідно з прогнозом консалтингової компанії Transparency Market Research, сукупний оборот світового ринку "зелених" будівельних матеріалів зростатиме в середньому на 12,5% на рік в період з 2013 по 2019 рр. Очікується, що до кінця прогнозного періоду розглянутий показник досягне позначки в $ 234.77 млрд.

Екологічні будматеріали користуються попитом у забудовників Європи, Північної Америки та Азіатсько-Тихоокеанського регіону. Основний споживач - Північна Америка, на частку якої припадає 40% світового ринку «зелених» технологій.

Щоб спростити реалізацію інвестиційних проектів в області екологічно чистого будівництва, Рада з міжнародних будівельним нормам і правилам (ICC) та Американська Асоціація інженерів з опалення, охолодження та кондиціювання повітря (ASHRAE) уклали угоду, яка визначає завдання цих організацій в процесі розробки нової версії Міжнародного збірника норм "зеленого" будівництва («International Green Construction Code» (IgCC)). Публікація збірника запланована на 2018.

Новий документ буде гармонізований з документом ASHRAE 189.1 "Стандарт на методики і принципи проектування високоефективних зелених будівель, виключаючи малоповерхові житлові будинки". Він також буде містити опис доопрацьованій рейтингової системи для енергоефективних та екологічно чистих будівель LEED програми сертифікації об'єктів нерухомості, які вже зараз активно застосовується по всьому світу.

Кінцевою метою спільної ініціативи вищеназваних організацій норм виступає об'єднання зусиль і ресурсів для спільного створення принципово нової збірки норм "зеленого" будівництва, який спростить роботу чиновників, чия діяльність пов'язана з будівельною галуззю, а також проектувальників, будівельників і підрядників. Крім того, учасники проекту прагнуть інтенсифікувати зведення екологічно чистих і енергоефективних будівель, що сприяють зменшенню споживання електроенергії та води, а також мінімізації обсягу потрапляє в атмосферу вуглецю та інших парникових газів.

http://csm.kiev.ua/