Некорисна модель



Некорисна модель

 

Олег Тихоненко, котрий майже зупинив продажі в Росії автозапчастин світових виробників, втратив свою владу. Його патенти на "корисну модель амортизаторів" анульовані.

 Колегія Палати з патентних спорів (ППС) анулювала патенти Тихоненка, розповів заступник начальника юридичного відділу юрфірми "Городисский и партнеры" (захищає інтереси компанії Kyb) Євген Александров. За його словами, на колегії ППС юристи змогли довести, що рішення Тихоненка не являються новими, а давно всім відомі. Наприклад, будова його амортизаторів описана в американському патенті, котрий юристи надали колегії як доказ. А математична формула, за допомогою якої в патенті Тихоненка описана дія його покращених амортизаторів, складена за довідником про пружність матеріалів, виданому ще в СРСР. Рішення колегії ППС набере чинності протягом двох місяців — після того, як його підпише голова Роспатенту Борис Смірнов.

Директор Асоціації дистриб'юторів автомобільних комплектуючих Олексій Пьовхьонен уже чув рішення ППС. "Воно дозволить дистриб'юторам комплектуючих дихати вільно", — радіє він. Хоча зізнається, що у Тихоненка ще залишається можливість боротися за свої патенти.

Олег Тихоненко в 2008 р. отримав три патенти на так звані корисні моделі амортизаторів — взагалі, це удосконалення вже існуючих конструкцій. Винахідник почав вимагати від компаній-виробників і їх дистриб'юторів викупити "ліцензії, вартість яких складає 30-50 млн євро" (за даними виробників амортизаторів — японської Kyb, німецької ZF Trading і американської Gates), погрожуючи припинити їхні продажі в Росії. Виробники купувати ліцензії відмовились, і Тихоненко поскаржився до УБЕЗ. "На основі його заяв працівники міліції опечатують склади, проводять контрольні закупки, тим самим паралізуючи роботу добросовісних компаній", — повідомили у вересні в листі до Слідчого комітету при Генпрокуратурі виробники амортизаторів. Сам Тихоненко розповів, що направляв попередження до 49 компаній — виробників та дистриб'юторів імпортних амортизаторів. Не отримавши відповіді, він почав наполягати на підписанні ліцензійного договору або викупі винаходу. Вартість ліцензії він не розкривав, посилаючись на світову практику в галузі, — 3-7% від обороту компанії. Андрій Мельников, голова представництва Kyb у Росії, зазначає, що компанія має намір вимагати в суді від Тихоненка відшкодування $500 тис — це втрачена вигода і збиток, завданий діловій репутації компанії.

 

Джерело: Інтелектуальна власність