На Донеччині ліквідовано підпільний цех з виробництва взуття



Співробітники Управління по боротьбі з кіберзлочинністю ГУМВС України в Донецькій області під час всеукраїнського відпрацювання під умовною назвою «Пірати» ліквідували підпільний цех, в якому здійснювався повний цикл виробництва підробленого взуття. Крім того, було вилучено велику партію контрафактного товару з логотипом відомої торговельної марки.

Виявлений цех розташовувався біля гаражного кооперативу в одноповерховій будівлі, приміщення якої було поділене на 6 кімнат. Там працювали четверо робітників та знаходились складські приміщення. «Пропускний режим» на виробництві виключав можливість доступу сторонніх у приміщення.

Під час документування незаконної діяльності «цеховиків» було вилучено устаткування (верстати для переробки і виготовлення взуття), а також сировину і готову продукцію — близько 1600 пар взуття. Були вилучені і кліше торговельної марки, які використовувались для підробки торговельного знаку.

За наявною у правоохоронців інформацією, усю контрафактну продукцію зловмисники збували на ринках Харкова і Донецька, тим самим вводячи громадян в оману щодо справжності товару. Оптових покупців товару зловмисники шукали в мережі Інтернет. Наявність популярного товарного знаку робила підроблений товар ліквідним.

Організатором нелегального «бізнесу» виявився 48-річний донеччанин. Чоловік вклав великі гроші у виробництво, однак отримати перший прибуток від реалізації підробок йому завадили співробітники міліції. За цим фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 229 (Незаконне використання знака для товарів і послуг, фірмового найменування, кваліфікованого зазначення походження товару) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді штрафу від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією і знищенням відповідної продукції, устаткування і матеріалів, які спеціально використовувалися для її виготовлення.

«За кілька днів операції міліцією відкрито 15 кримінальних проваджень за ст. 176 (Порушення авторського права і суміжних прав) Кримінального кодексу України, а також зареєстровано 2 факти виробництва продукції з використанням чужого товарного знаку», — зазначив начальник Управління по боротьбі з кіберзлочинністю ГУМВС України в Донецькій області Андрій Небитов.

http://www.intelvlas.com.ua/