"Міста майбутнього" з міжнародними стандартами ISO



Сьогодні все частіше говорять про міста майбутнього - «інтелектуальні міста». І це не дивно, адже в даний час в містах проживає більше половини жителів Землі, а до середини 21 століття, згідно з прогнозами експертів, цей показник досягне 70 відсотків. Крім того, все більше зростає попит на технології «зеленого» будівництва, екологічно сталого міського планування і розвитку транспортної інфраструктури, інтелектуальні електромережі (Smart Grid), поновлювані джерела енергії та механізми раціонального управління відходами. Всі ці технології ляжуть в основу інтелектуальних міст майбутнього.

Для успішного впровадження зазначених технологій необхідні відповідні міжнародні стандарти, розроблені та прийняті на основі консенсусу. У березні 2012 року Міжнародною організацією зі стандартизації (ISO) був заснований технічний комітет ISO ТК 268 «Сталий розвиток спільнот», а у лютому 2013 року Міжнародним союзом електрозв'язку (ITU) була створена аналогічна група під назвою «Сталий розвиток інтелектуальних міст».

Через три місяці, у червні 2013 року керівництво Міжнародної електротехнічної комісії (IEC) сформувало експертну групу з оцінки системи інтелектуальних міст. А в листопаді цього року IEC та ISO планують провести засідання спільного технічного комітету ISO/ IEC 1 «Інформаційні технології», на якому серед іншого буде розглянуто питання про створення дослідницької групи з інтелектуальних містам.

У травні 2012 року Департамент підприємництва, інновацій та професійної освіти Великобританії (BIS ) доручив експертам з Британської організації з стандартизації (BSI) розробити стратегію стандартизації інтелектуальних міст. Дана стратегія необхідна для того, що б вибрати які саме стандарти можуть сприяти більш активному впровадженню концепції інтелектуального міста.

Американський національний інститут стандартів (ANSI) у квітні 2013 року провів конференцію на тему стандартизації інтелектуальних міст. У конференції взяли участь організації-розробники стандартів, представники промисловості, уряду та наукових кіл, які обговорили роль стандартів і механізмів оцінки відповідності в розвитку інтелектуальних і екологічно стійких міст. У листопаді 2013 року в Вашингтоні планується проведення семінару ANSI на тему «Інтелектуальний та екологічно сталий розвиток міст». Учасникам семінару пропонується розглянути пріоритетні напрямки у сфері стандартизації, а також розробити комплекс рекомендацій щодо подальших дій.

Таким чином, перехід від концепції екологічно сталих інтелектуальних міст майбутнього до реального її втілення неможливий без консенсусу, взаємодії та співпраці всіх зацікавлених сторін у сфері стандартизації.

csm.kiev.ua