McDonald’s не зміг зареєструвати в Росії назву сендвіча "Чікен Бекон"



Мережа фастфуду McDonald’s вперше не змогла зареєструвати назву свого сендвіча. Йдеться про товарний знак «Чікен Бекон», права на який в Росії компанія не може отримати з весни минулого року. Ресторанна мережа може звернутись до суду, але шансів у неї мало, вважають юристи.

В квітні минулого року McDonald’s подав заявку до Роспатенту на реєстрацію словосполучення «Чікен Бекон» — так називається один із бургерів мережі. Однак компанія отримала відмову і звернулась із запереченням до Палати з патентних спорів (ППС). Експерти відомства заявили, що слова, які хоче зареєструвати McDonald’s, з англійської мови перекладаються як «курка» та «бекон», а значить, називають властивості продукту, і зареєструвати їх неможливо.

Юристи ресторанної мережі заперечували, що назва продукту фантазійна, має розрізняльну здатність і асоціюється у споживачів із виробником. Експертам ППС були надані договори на створення роликів для рекламної кампанії продукту. Крім того, юристи зазначали, що бургер досить давно введений в меню ресторанної мережі — в квітні 2011 року. McDonald’s самостійно вигадує рецептуру страв і назви, патентує і реєструє їх в усіх країнах, де розміщені його філії.

Однак і на цей раз ресторанній мережі не пощастило — ППС залишила рішення Роспатенту в силі.

Голова колегії адвокатів «Александр Тонконог и партнеры» Олександр Тонконог вважає, що юристи McDonald’s можуть оскаржити рішення Роспатенту і ППС. «Як кваліфіковані фахівці, вони використають усі можливі за російським законодавством можливості і можуть дійти до Вищого арбітражного суду, — вважає пан Тонконог. — Але прийняте Роспатентом рішення, швидше за все, не буде змінене на підставі того, що в даному конкретному випадку дії відомства обґрунтовані, оскільки згадані слова («курка» та «бекон») дійсно є поширеними, загальновідомими і свідчать про властивості продукту».

Раніше McDonald’s уже стикався з відмовою Роспатенту в реєстрації бренду «МакКафе», але зумів довести свою правоту. В 2004 році патентне відомство відмовилось реєструвати цей товарний знак за 42-им класом (послуги, пов’язані з діяльністю ресторанного бізнесу). Федеральний інститут промислової власності дійшов висновку, що слово «кафе» не охороняється, а сполучення «МакКафе» схоже до ступені змішування з уже зареєстрованими «МакКофе» і MacCoffee, які належать сінгапурській компанії. Юристи McDonald’s звернулись до арбітражу й оскаржили в трьох інстанціях рішення комісії. Пізніше торговий знак був зареєстрований. http://delo.ua/