Кострома боротиметься за "авторські права" на популярний сир



У Костромі вважають, що напис «Костромський» на упаковці з сиром повинна стояти тільки на продукті, виготовленому на території регіону. Якщо області вдасться зареєструвати торговельну марку, це принесе безперечний прибуток і залучить туристів, упевнені експерти.

Костромська влада збирається зареєструвати торговий знак, щоб закріпити права області на використання бренду «Костромський сир». Вперше слоган «Кострома — сирна столиця Росії» став активно звучати в 2009 році. Тоді був придуманий і став працювати оригінальний проект під назвою «Сирна біржа». Своєрідне шатро, де торгують молочною продукцією за цінами виробників, було розбите прямо в центрі міста. Вбачалось, що воно залучить туристів. А біржою його назвали тому, що оптовий покупець міг прямо там після дегустації підписати угоду про постачання продукту напряму з виробником. Щоправда, сподівання поки виправдались мало. Покупці з інших міст не стоять у черзі за костромським сиром. Молочний продукт із такою назвою виготовляють у багатьох містах Росії і навіть за її межами — наприклад, на білоруському заводі «Біловежські сири». Тому й виникла ідея зареєструвати торговельну марку офіційно. Ми займаємось цим питанням, воно непросте з правових позицій. Приміром, Вологодська область дев’ять років боролась за те, щоб закріпити за собою бренд «Вологодське масло». Костромський сир — це деяка рецептура, яка розійшлась досить широко. Якщо нам вдасться зареєструвати торговельну марку, то це буде чудово. Нині в області працює дев’ять крупних підприємств із виробництва сиру. Одне з них — з випуску популярних сортів італійського сиру — було відкрите буквально декілька місяців тому. Першу продукцію тут очікують уже навесні наступного року. За шість років область планує отримати від сироварні майже 80 млн податкових надходжень. Однак костромські сорти сиру не залишаться в тіні італійських. Кострома по праву пишається виробництвом сиру. Першу сироварню в місті відкрив ще в 1878 році купець Володимир Бландов. До 1912 року в губернії існувало вже 120 заводів. Сир «Костромський» готується за рецептами приготування твердих сирів: до кислого молока додають сичуг, потім відділяють сирну масу від сироватки, після чого обробляють. Сир «Костромський» дозріває близько 45 днів. Його часто порівнюють з голландським сортом «Гауда». Однак у «Костромського» консистенція більш пластична й ніжна, а смак дещо менше гострий і з відтінками солодкості. Відстоює свої «авторські права» на популярний сир Костромська область уже не один рік. Спеціалісти регіонального департаменту АПК спільно з углицьким Всеросійським науково-дослідним інститутом молочної промисловості проводять випробування сирів товаровиробників області на відповідність стандартам торговельної марки. Процес брендування тривалий і трудомісткий. Не факт, що навіть найближчими роками ми досягнемо успіху. Багато документів потрібно оформляти в Реєстраційній палаті. Крім того, патент визначає чіткі технічні вимоги до обладнання та умови до сировини. А це також не кожній костромській сироварні під силу — переобладнання.

Як вважають фахівці, торговельна марка «Костромський сир» стане безперечною прикрасою області й залучатиме туристів разом з уже відомими костромською Снігуронькою, Іваном Сусаніним та Іпатієвським монастирем. Зараз костромський сир виготовляється по всій Росії і навіть за її межами. Вибрати з такого розмаїття якісний продукт буває непросто. http://www.intelvlas.com.ua