Користувачі файлообмінників витрачають на музику більше за інших



Користувачі файлообмінників витрачають на музику більше за інших

 

Користувачі, котрі нелегально завантажують з Мережі музику, витрачають на купівлю ліцензійного контенту більше, ніж усі інші категорії користувачів. До такого несподіваного висновку прийшли дослідники британської компанії Ipsos MORI.

За повідомленням сайту ITUA.info, опитані британські користувачі, котрі зізнались у завантаженні з Інтернету піратських записів, щорічно витрачають на музику в середньому $127. Це на $54 більше, ніж аналогічна сума у тих, хто ніколи не завантажує з Мережі піратський музичний контент. При цьому з тисячі опитаних британців у завантаженні музики за допомогою файлообміну зізнався кожен десятий.

Іншими словами, ініціатива уряду Великобританії, котрий пропонує відключати від Інтернету користувачів після трьох попереджень про нелегальне завантаження матеріалу, що має свого правовласника, може нашкодити усій музичній індустрії, оскільки спрямовуватиметься на найактивніших покупців музики.

За останніми даними, щорічно біля 7 мільйонів британців завантажують через Мережу нелегальний контент. Асоціація звукозаписних компаній Великобританії (BPI) підрахувала, що в 2009 році подібне порушення авторських прав коштуватиме музичній індустрії країни $330 млн.

"Навряд чи нова ініціатива влади зможе підтримати британську музичну індустрію, яка зараз переживає не найкращі часи. Музичні лейбли та політики повинні зрозуміти, що у користувачів змінився принцип отримання музики. Покупці вимагають забезпечити легкий доступ до контенту і знизити його вартість", — коментує результати дослідження представник аналітичної компанії Demos Пітер Бредвелл.

Проте представники музичних лейблів упевнені, що наведені цифри не відображають реальної картини. За їхніми словами, відключення тих, хто активно використовує пірингові мережі та ігнорує попередження, стане ефективною мірою в боротьбі з Інтернет-піратством. Наприклад, 61% британців зазначили, що вони готові відмовитися від нелегального завантаження, якщо їм загрожуватиме відключення від Інтернету на місяць.

Ті, хто активно користується файлообміном, є справжніми меломанами, але молоде покоління вже не розуміє концепції музики, як дорогого платного продукту. Тому вартість музичного контенту має знизитися до такого рівня, аби користувачі без жалю сплачували цю суму", — резюмує аналітик Forrester Research Марк Малліган.

 

Джерело: Інтелектуальна власність