Кількість запитів до Google на видалення особистих даних перевищила 70 тисяч



Інтернет-компанія Google отримала понад 70 тисяч запитів на видалення особистих даних європейських користувачів, що стосуються 250 тисяч веб-сторінок, з пошукової видачі. Про це в офіційному блозі Google написав головний юрист компанії Девід Драммонд.

Спеціальна онлайн-форма, через яку європейці можуть вказати конкретні небажані дані, з'явилася у Google 30 травня. Основний наплив запитів припав на перші дні — так, в першу добу в Google надійшло близько 12 тисяч запитів, за перші чотири дні — понад 41 тисячі.

Драммонд відзначив, що Google намагається виконувати рішення Європейського суду, хоча й вважає його суперечливим. Зокрема, компанія не виключає помилкового видалення за подібними запитами цілком легітимних пошукових результатів — наприклад, статей в онлайн-версіях відомих ЗМІ. Google визнала, що минулого тижня вже некоректно видалила посилання на кілька статей, але потім відновила їх у пошуковій видачі.

«Європейський суд вирішив, що люди мають право вимагати видалення інформації, яка включає їх імена і є «неадекватною, нерелевантною або надлишковою». Суд також вирішив, що інтернет-пошуковик не підпадає під так зване «виняток для журналістів», — пише юрист Google.

У результаті, каже Драммонд, наприклад, газета The Guardian може розмістити на своєму сайті статтю про людину, яка буде повністю легальною, але Google буде не в праві показувати посилання на неї у своїй пошуковій видачі по імені цієї людини. «Це як якщо книга може зберігатися в бібліотеці, але не може бути включена в бібліотечний каталог», — написав він.

За даними Google, серед уже отриманих запитів є вимоги від колишніх політиків видаляти критичні матеріали про їх роботу, запити від злочинців з вимогою видаляти статті про їхні злочини, прохання видалити негативні відгуки про професійну роботу архітекторів або лікарів і так далі. Компанія відзначає, що має намір дотримуватися принципів «суспільного інтересу» і дотримуватися відкритість при обробці запитів.

Дозволивши європейцям вимагати видалення своїх даних, Google почала виконувати припис Вищого суду Євросоюзу від 13 травня. Це рішення стало результатом боротьби прихильників права на приватне життя, які домагаються для користувачів інтернету «права на забуття». Останнє означає можливість стерти інформацію про себе в інтернеті, яка часто може бути застарілою, невірної або небажаної до поширення. При відмові пошукача від сприяння користувач може звернутися до суду.

Сама Google ставиться до рішення суду негативно. За словами гендиректора Google Ларрі Пейджа, це рішення може негативно відбитися на невеликих інтернет-стартапах і є серйозним обмеженням онлайн-комунікацій.

http://www.intelvlas.com.ua/