ISO готує нові стандарти для аналізу поживних мікроелементів у дитячих сумішах



Виготовлення дитячих сумішей є одним з найбільш відповідальних сегментів в розрізі всієї харчової промисловості. Вони повинні містити всі необхідні поживні речовини, у тому числі вітаміни та мінерали, для нормального росту і розвитку немовлят і дітей молодшого віку. Щоб усі зацікавлені сторони могли переконатися в тому, що суміші містять всі необхідні поживні речовини, потрібні точні аналітичні методи тестування. Такі методи випробувань активно розвиваються - їх розробка ведеться практичних постійно. Але на сьогоднішній день відсутні які-небудь узгоджені на міжнародному рівні методи тестування. Це веде до виникнення певних проблем при міжнародній торгівлі: через відмінності в методах тестування, що використовуються в окремих країнах і регіонах, фахівці отримують різні результати.

Зважаючи на викладене Міжнародна організація з стандартизації (ISO) спільно з Міжнародною федерацією з молочного тваринництва (IDF) підготувала до публікації відразу вісім нових міжнародних стандартів з описом методів тестування дитячих сумішей на предмет наявності вітамінів та інших біологічно активних речовин (живильних мікроелементів). За допомогою цих документів покупці зможуть підібрати оптимальний продукт, а виробники - продемонструвати відповідність інформації на упаковці реальному складу тієї чи іншої дитячої суміші.

Нові стандарти охоплюютьокремі методи тестування дитячих сумішей для оцінки таких поживних речовин: вітаміни А і Е, вітамін В12, інозитол (вітамін B8), йод, жирнокислотний склад, нуклеотиди, пантотенова кислота та ультра-мікроелементи (тобто хром, молібден, селен).

Очікується, що нові стандарти ISO будуть використані при розширенні Кодекс Аліментаріус. Тобто, описані в нових стандартах ISO методи стануть еталонними і будуть використовуватися в усьому світі для оцінки вмісту поживних речовин у дитячих сумішах. Це, у свою чергу, призведе до більш точної оцінки харчової цінності дитячих сумішей, до зменшення кількості торговельних суперечок, викликаних відмінностями в результатах тестів, а також до спрощення калібрування випробувального обладнання.

http://csm.kiev.ua/