ГУГЛ-ГРУПА ПРЕДСТАВЛЯЄ СВОЮ РОБОТУ



Відбулося представлення напрацювань робочої групи з розробки законопроекту про колективне управління правами авторського і суміжних прав. В роботі ініціативної групи були використані нові комунікативні підходи, тобто робоче спілкування через гул-групи. Представлений результат виглядав з трьох частин, як деяка концепція, таблиця з переліком способів використань та запитань з рейтинговими відповідями. Дмитро Гузій був модератором ініціативної групи, тому він розповідав про що змогли домовитися у робочій групі.

Перше, це те, що законопроект повинен містити трьох ступеневу систему функціонування організацій колективного управління: 1. Пряме — спосіб збору, розподілу і виплати авторської винагороди, який здійснюється виключно за наявними договорами. 2. Розширене — спосіб збору, розподілу і виплати авторської винагороди, який здійснюється за весь перелік використання об’єктів авторського і суміжних прав (любе сповіщення, прокат, відтворення). 3. Обов’язкове — спосіб збору, розподілу і виплати авторської винагороди, який здійснюється за принципом компенсацій (за приватне копіювання та репрографію). Друге, це те, що учасники робочої групи представили свої напрацювання глосарію в сфері колективного управління. І на останок вони окреслили перелік ще невизначених, спірних питань.

Відповідальні особи ДСІВ очікували представлення робочою групою сформульованого законопроекту, але за ті 20 годин у сумі інтенсивної роботи, навряд чи можна було написати якісний законопроект. Тому всі напрацювання з відповідними супроводжувальними документами були передані до ДСІВ. Далі відповідальні працівники ДСІВ напишуть проект закону, відповідно до існуючих процедур затвердять його и почнеться процес обговорення серед громадськості. Чи зможуть державні службовці врахувати напрацювання робочої групи вже скоро ми всі побачимо.

http://www.intelvlas.com.ua/