Глобальний інноваційни індекс 2014: лідирує Швейцарія, Сполучене Королівство і Швеція



У цьому році глобальний інноваційний індекс, який публікує Корнельський університет, школа бізнесу INSEAD і Всесвітня організація інтелектуальної власності, очолили Швейцарія, Сполучене Королівство та Швеція, суттєво підвищився індекс регіону країн Африки на південь від Сахари.

В умовах знову зафіксованого уповільнення темпів зростання глобальних НДДКР темою «Глобального інноваційного індексу» (ГІІ) 2014 була обрана тема «Людський фактор в інноваційному процесі», в рамках якої вивчається роль людського капіталу в інноваційному процесі й підкреслюється зростаючий інтерес фірм і урядів до виявлення та стимулювання діяльності творчих особистостей і груп.

Презентація ГІІ цього року пройшла в Сіднеї в присутності Міністра промисловості Австралії Іена Макфарлейна, авторів доповіді й партнерів по його публікації в рамках зустрічі «Діловий двадцятки» (відомої як B20), організованої в порядку приготувань Австралії до проведення 15-16 листопада 2014 щорічного саміту лідерів «Групи двадцяти» (G20).

«Презентація ГІІ напередодні саміту G20, що приймається урядом Австралії, і перша презентація доповіді в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні свідчать про унікальність ГІІ як інструменту виміру та підвищення ефективності інновацій», — заявив Генеральний директор Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ) Френсіс Гаррі. Він додав: «Це служить визнанням центральної ролі інновацій в забезпеченні траєкторії високого стійкого і збалансованого економічного зростання при створенні широкої зайнятості, як передбачають лідери G20».

«Я радий можливості представити ГІІ сьогодні в Сіднеї, і я пишаюся тим, що Австралія є лідером в галузі торгівлі та конкуренції. Австралія сьогодні залучає інвестиції і може запропонувати висококваліфіковану робочу силу. Ми знаємо, що зусилля, спрямовані на розширення процвітання, залежать від інновацій, творчості та зосередження уваги на нових глобальних ринках, а також від наявності сильної системи інтелектуальної власності, що є центральним елементом програми економічного зростання, обговорюваної Групою двадцяти», — заявив Макфарлейн.

У рейтинг ГІІ 2014 увійшли 143 країни з усіх регіонів світу, і він був складений за 81-м індикатором, що відображає як їхні інноваційні можливості, так і результати, які піддаються виміру. ГІІ, який щорічно публікується з 2007 року, став головним контрольним інструментом для керівників компаній, розробників політики та інших охочих отримати уявлення про стан інноваційного процесу в усьому світі. У підготовці дослідження цього року взяли участь партнери в галузі знань — Конфедерація індійської промисловості, «du» і «Huawei», — а також Консультативна рада у складі 14-ти міжнародних експертів.

http://www.intelvlas.com.ua/