Google і Facebook проти американського патентного законодавства



Корпорація Google, соцмережа Facebook і ще шість компаній висловились проти IT-патентів, у яких описуються «абстрактні ідеї». На думку компаній, такі патенти містять у собі загрозу для технічного прогресу.

Компанії пропонують вважати неправомочними патенти і патентні заявки, які, по-перше, розповідають про «ідею з високим ступенем узагальненості», і, по-друге, не повідомляють, як цю ідею можна реалізувати на практиці. В патентах ідеться лише про те, що розробку можна застосовувати «в комп’ютері» або «в Інтернеті». Якщо ж хтось придумає, як втілити «абстрактну ідею» в життя, то патентовласники можуть подати на нього до суду за порушення своїх прав. Така система «гальмує, а не просуває технічний прогрес», запевняють компанії, оскільки права «надаються тим, хто не запропонував ніяких суттєвих нововведень».

Ознаки неправомочних патентів вісім компаній-спільників описали в експертному висновку, який надіслали до американського апеляційного суду 7 грудня. Суду запропоновано відхиляти позови, в яких фігурують патенти з «абстрактними ідеями». Приводом для написання висновку став судовий спір між двома фінансовими компаніями — Alice Corp. і CLS. Предметом розгляду є «система обробки даних, яка забезпечує обмін облігаціями між сторонами», яку запатентувала Alice Corp. На думку Google, Facebook та інших компаній-підписантів, система відноситься до класу «абстрактних ідей».

Представники Google і раніше критикували американське патентне законодавство. Так, влітку 2011 року Google заявила, що Microsoft, Apple і Oracle намагаються задушити ОС Android за допомогою патентних позовів. Тоді ж головний юрист компанії Девід Драммонд (David Drummond) назвав патенти «зброєю проти інновацій». Lenta.ru