Дещо про IFPI та Музичну четвірку



Дещо про IFPI та Музичну четвірку

 

Протягом останнього місяця на слуху чотири літери — IFPI. А все через поразку федерації у справі проти компанії Telenor. Telenor — норвезька телекомунікаційна компанія, котра обслуговує Інтернет-мережу, мережі мобільних та стаціонарних телефонів. Нещодавно IFPI поставила Telenor ультиматум: або остання перекриває доступ до трекера The Pirate Bay протягом 14 днів, або відбудеться зустріч у суді. Telenor відмовилась без будь-яких пояснень.

Рагнур Кархус, президент компанії Telenor, лише зазначив, що для нього це було б так, ніби взяти повідкривати чужі листи і вирішувати, який з них має бути доставлений, а який — ні. IFPI виконала обіцянку і минулого місяця розпочався суд. 6 листопада було винесене рішення. Федерація програла і телекомунікаційна організація не зобов'язана перекривати доступ до The Pirate Bay.

Кархус зауважив: "Найважливішим шляхом IFPI та інших правовласників для отримання "здорових" потоків доходів мають стати бізнес-моделі та послуги, що надають такі сайти, як The Pirate Bay, менш привабливі для Інтернет-користувачів".

IFPI — Міжнародна федерація фонографічної індустрії — включає 1400 членів у 72 країнах і приєднані індустрійні асоціації з 44 країн.

Міжнародний секретаріат IFPI розташований у Лондоні й керує офісами у Брюселі, Гонг-Конгу, Маямі та Москві. Головними цілями організації є популяризація музичних записів, захист прав виробників фонограм, розширення використання музичних творів у комерційних цілях, антипіратська діяльність, лобіювання державних та представництво міжнародних організацій. Членом федерації може стати будь-яка компанія, фірма чи особа, яка безпосередньо займається продюсуванням аудіо-записів або музичних відео. Найвпливовішими членами IFPI вважають чотири компанії: Universal, SONY (+BMG), WARNER, та EMI.

Universal (UMG) — світовий лідер у сфері запису та розповсюдження музики. Наразі компанія акцентує свою увагу на продажах легальної відео- та DVD-продукції, розподілові музичних творів у Інтернеті, мобільних супутникових та кабельних мережах. Universal Music Publishing Group — найбільша у світі компанія, заснована у 1934 році (як Decca Records USA), яка займається розповсюдженням музики; надає права і ліцензії композиторам на запис та подальше використання музичних творів, наприклад у фільмах чи рекламі. У цій компанії записуються такі виконавці, як: Akon, Black Eyed Peas, Mary J. Blige, Bon Jovi, Busta Rhymes, Mariah Carey, Dr. Dre, Eminem, Keri Hilson, Nelly, Ne-Yo, OneRepublic, Pussycat Dolls, Lionel Richie, Rihanna, Snoop Dogg, Gwen Stefani, Bryan Adams, Girls Aloud, Elton John, Metallica, Rammstein, Rolling Stones, ugababes, Take That, Tokio Hotel, U2, Vitaa, Amy Winehouse, Zazie, Zucchero, Enrique Iglesias, та ін. Представництва Universal Music Group розташовані у 71 країні, але головний офіс знаходиться у Нью-Йорку. Президент — Даг Морріс.

Warner Bros. Entertainment — повністю інтегрована, всеохоплююча компанія розваг — займається створенням, виготовленням, розподілом, ліцензуванням і продажею всіх форм творчого доробку і пов'язаних з цим фірм. Заснована компанія у 1918 році єврейськими емігрантами з Польщі, WB — третя за величиною компанія-виробник фільмів після Paramount Pictures та Universal Studios. Сьогодні організація перебуває у центрі діяльності індустрії розваг: від художнього фільму, телебачення, домашніх розваг і міжнародного розподілу до DVD, цифрового розподілу, мультиплікацій, книжок, коміксів, ліцензування, міжнародного теле- і радіомовлення. Головні офіси Warner Bros. розташовані у Каліфорнії та Нью-Йорку. Президент компанії — Барі Мейєр.

EMI – компанія, що спеціалізується лише на музиці. Заснована у березні 1931 року в результаті злиття двох лейблів — Columbia і Gramophone. У 2007 стала першою головною компанією, котра зробила музику доступною без цифрового управління правами (DRM) програмного забезпечення і при набагато вищій якості звуку, ніж раніше. Продюсує і записує таких виконавців, як: Usher, Jay-Z, Sting, Diddy, Beyonce, Pharrell Williams, Alan Jackson, Kanye West, Natasha Bedingfield, Gorillaz, Utada Hikaru, Scissor Sisters, Nick Cave, Moby, Depeche Mode, Korn, Lenny Kravitz, Kylie, Katy Perry, Pink Floyd, Raphael, RBD, Joss Stone, 30 Seconds To Mars, та ін. Головний офіс розташований у Лондоні. Очолює компанію Ерік Ніколі.

SONY і BMG — друга за величиною звукозаписна компанія, яка входить до так званої Великої четвірки, підконтрольна Sony Corporation в Америці. Заснована у 1987 році. У серпні 2004 року відбулось злиття Sony Music і Bertelsmann (німецька транснаціональна медіакомпанія) для утворення Sony BMG Music Entertainment. У 2008 році Sony Corporation і Bertelsmann проголосили, що Sony погодилась викупити 50% німецької компанії BMG, і тепер знаходиться у власності Sony Corporation. На даному етапі свого розвитку корпорація зосереджена на просуванні музики у мобільній мережі. Тут записуються такі виконавці: Alicia Keys, Avril Lavigne, Backstreet Boys, Beyonce, Billy Joel, Bob Dylan, Boney M, Britney Spears, Chris Daughtry, Christina Aguilera, Classified, Ciara, Dido, Destiny's Child, Elvis Presley, George Michael, Good Charlotte, Leona Lewis, Kelly Clarkson, R. Kelly, Westlife, Shakira, Кelly Rowland, Michael Jackson, та ін. Головний офіс розташований у Нью-Йорку. Керівниками компанії є Рольф Шмідт-Хольц та Кевін Келлехер.

 

 

Джерело: Інтелектуальна власність