Держветфітослужба розпочала "перезавантаження" існуючої системи безпечності продуктів



Державна ветеринарна та фітосанітарна служба подала до Верховної Ради України низку законопроектів задля «перезавантаження існуючої системи безпечності харчових продуктів». Зокрема, законопроекти покликані відновити втрачену довіру до українського виробника. Крім цього, оскільки вони є частиною «гігієнічного законодавства» ЄС, повинні розширити експорт української продукції до Європи.

Про це повідомив Голова Держветфітослужби Володимир Горжеєв під час брифінгу для ЗМІ.

«На сьогоднішні назріла необхідність підготувати низку законопроектів, для того щоб і галузь ветеринарної медицини, і галузь тваринництва, і споживачі були захищені, а також для того, щоб забезпечити експортний потенціал держави. Ми розробили п’ять таких законопроектів для розширення експорту нашої продукції. Хоча передусім це закони для нашого виробника і споживача», – повідомив Володимир Горжеєв.

Зокрема, до Верховної Ради подаються такі законопроекти:

проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо безпечності харчових продуктів»,

проект Закону «Про корми»,

проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо ідентифікації та реєстрації тварин»,

проект Закону «Про побічні продукти тваринного походження, що не призначені для споживання людьми»,

проект Закону «Про державний контроль у сфері забезпечення безпечності якості харчових продуктів, кормів, благополуччя тварин».

За словами Голови Держветфітослужби, усі ці проекти законів було зареєстровано раніше, проте, у зв’язку зі зміною Уряду вони були відкликані. Наразі їх відпрацьовано та втретє подано до Верховної Ради.

Зокрема, як повідомив Володимир Горжеєв, законопроекти мають на меті перезавантажити існуючу систему щодо безпечності харчових продуктів через запровадження в Україні кращих світових практик у зазначеній сфері. Усі ці законодавчі акти є складовою великого «гігієнічного законодавств» Євросоюзу, зазначив керівник галузі.

«За основу змін було взято харчове законодавство ЄС з європейськими механізмами захисту споживачів, механізмами, які дозволяють зробити державний контроль за безпечністю харчових продуктів дійсно результативним та при цьому не створюють зайвих бар’єрів для розвитку харчової промисловості», – резюмував Володимир Горжеєв.

http://csm.kiev.ua/