Боротися з піратами виявилося в 150 разів вигідніше за продаж музики



Боротися з піратами виявилося в 150 разів вигідніше за продаж музики

 

Захищати авторські права від піратів виявилося в 150 разів вигідніше, ніж легально продавати музику. Про це свідчать результати дослідження антипіратської організації DigiRights Solutions (DRS)

 Величезний прибуток приносять штрафи, що збираються агентствами із захисту авторських прав безпосередньо з піратів. Щоб не доводити справу до суду, агентства із захисту авторських прав у Європі пропонують заплатити в середньому 450 євро ($ 600). В Англії сума доходить до 600 фунтів ($ 950).

У DRS відстежують файлообмінювачів за допомогою спеціального ПЗ, потім виявленим порушникам автоматично розсилаються листи з пропозицією заплатити штраф за порушення законодавства. Налякані гучними справами користувачі нерідко погоджуються, і число готових заплатити без розмов становить приблизно 25% від усіх, кому розсилаються листи-погрози. У середньому на місяць агентство може відслідковувати близько 5 тисяч піратів на кожну пісню.

З цих грошей 80% за свої послуги забирає компанія, а 20% дістаються правовласникам. Таким чином, за кожну відстежену незаконну дію правовласники отримують в середньому 90 євро ($ 130). При легальному продажу музичного треку музикант або його компанія заробляють в середньому $ 0,6.

За умови, що чверть піратів заплатять штраф, правовласник отримає стільки ж грошей, скільки він би заробив, продавши 150 тисяч копій свого синглу, тобто записавши золотий диск.

На даний момент цей бізнес процвітає тільки в Англії і Німеччині. Однак DRS прогнозує, що без втручання держави схема, яка дає такі прибутки, швидко пошириться і на інші країни.

Нагадаємо, днями представник шведської організації Піратське бюро (Piratbyran) Магнус Ерікссон (Magnus Eriksson) заявив, що сьогодні 75% світового музринку контролюють чотири лейбли-мейджори. За його словами, за законами про копірайт можна засудити будь-якого інтернет-користувача "тому що комп'ютер при відкритті будь-якої сторінки створює її копію", — зазначив експерт.

Тим часом, за даними Міжнародної федерації звукозаписної індустрії (IFPI), 95% музики в 2008 році завантажували з Інтернету нелегально.

 

 

Джерело: Інтелектуальна власність