В чому різниця між дієтичними добавками та лікарськими засобами

 © VICONSULT

В чому різниця між дієтичними добавками та лікарськими засобами

Чимало людей вважають, що дієтична добавка є різновидом лікарських засобів, але це не так. Дієтична добавка є різновидом харчових продуктів, яка на даний момент не потребує реєстрації на відміну від препаратів лікарського напряму. Але Ви можете добровільно отримати документацію на дієтичні добавки, яка підтверджує якість та безпечність продукції. Надати її Вам допоможе компанія “Віконсалт”.

Яка різниця між дієтичними добавками та лікарськими засобами?

Основою лікарських препаратів є речовини, які спрямовані саме на лікування та усунення симптомів хвороб. Тоді як основою дієтичних добавок в основному є біологічно-активні речовини рослинного чи тваринного походження, які містять вітаміни, мінерали, білки, жири та вуглеводи, які компенсують їх недостачу в організмі людини.

Для того, щоб запустити лікарські засоби на реалізацію, потрібно пройти довгий шлях реєстрації та отримання багатьох обов’язкових дозвільних документів, що є недешевим та доволі довгим процесом. На відміну від цього, дієтичні добавки було призупинено в реєстрації, але більшість магазинів, супермаркетів та аптек можуть запросити роз’яснюючі документи на продукцію.

Всі показники лікарських засобів мають контролюватися лабораторними дослідженнями та їх протоколами, в яких мають зазначатися всі нормативи та їх відповідність. На дієтичні добавки протоколи випробувань отримуються в добровільному порядку.

Чи потрібна ліцензія для торгівлі дієтичними добавками

Оскільки дієтичні добавки відносяться до категорії харчових продуктів, ліцензія на їхнє виробництво та продаж не потрібна. Але на вітчизняне виробництво дієтичної добавки обов’язково мають бути Технічні умови. Як на імпортну продукцію, так і вітчизняну, ми можемо Вам запропонувати наступну документацію на продукцію:

  • Протокол досліджень на партію продукції – є підтвердженням того, що дієтичні продукти відповідають нормативній документації за показниками безпеки.
  • Добровільний сертифікат відповідності – доказ того, що продукція відповідає вимогам безпеки згідно з чинними нормативними документами.
  • Звіт про віднесення продукції до дієтичних добавок з узгодженням тексту етикетки – це документ, який містить повну інформацію про склад, показання та протипоказання, термін та спосіб зберігання. Також має засвідчення акредитованого органу, що продукція відноситься до дієтичної добавки.

Власником документів на дієтичну добавку може бути будь-яка юридична особа або фізична особа-підприємець, як резидент, так і не резидент України. Саме заявник буде нести відповідальність за надану інформацію, по факту якої будуть видані документи.

Переваги замовлення документації на дієтичні добавки у нашій компанії

У нас працюють досвідчені експерти, за плечима яких – величезний досвід успішної діяльності та багаж знань в різних сферах діяльності. Втім, вони продовжують тримати руку на пульсі останніх змін в законодавстві та тонкощів оформлення будь-якої документації на дієтичні добавки. Тому, вирішують це питання швидко, якісно та комплексно, з детальним вивченням вашої компанії та продукції, яку ви пропонуєте.

Плануєте вивести свою продукцію на український ринок? Звертайтеся у компанію “Віконсалт”! Ми допоможемо Вам з відповідною документацією без черг та бюрократичної тяганини!