Топ-5 додаткових цілей реєстрації позначення в якості торговельної марки

 © VICONSULT

Топ-5 додаткових цілей реєстрації позначення в якості торговельної марки

Для багатьох питання цілей реєстрації торговельної марки є очевидним. В даній статті ми хочемо висвітлити для Вас Топ-5 додаткових цілей реєстрації позначення в якості торговельної марки.

Розміщення вивіски із зазначенням торговельної марки

Як відомо, вивіска не обмежується роллю візитівки для вашого закладу. Вона є необхідним елементом фасаду будівлі та важливою частиною публічного простору. Згідно із законодавством, якщо ви плануєте використовувати свою торговельну марку на вивісці, то вам потрібно надати свідоцтво на торговельну марку або завірену копію ліцензійного договору на право її використання. Відтак, не зареєстроване позначення не може бути розміщено на вивісці.

Використання торговельної марки в рекламі

Сьогодні багато суб'єктів підприємницьких відносин, включаючи іноземні юридичні особи, використовують свої фірмові найменування та торговельні марки на іноземних мовах. Проте, відповідно до законодавства про рекламу на території України реклама повинна бути поширена українською мовою, за винятком визначених випадків. Це положення часто спричинює конфлікти, пов'язані з використанням фірмових найменувань та товарних знаків іноземною мовою.

Закон передбачає виключення щодо використання зареєстрованого товарного знаку, якщо він зареєстрований на іноземній мові. Таким чином, використання такого товарного знаку, включаючи його в рекламі, не може бути заборонене.

Престижний домен .UA

З метою запобігання незаконному використанню чужих знаків в інтернеті в Україні були введені правила реєстрації домену в зоні UA. Згідно цих правил, тільки власники зареєстрованого товарного знаку можуть отримати домен в цій зоні. Це дозволяє підтвердити серйозні наміри та відповідальність власника марки, який зареєстрував своє ексклюзивне найменування на державному рівні. Сайт, зареєстрований на такому домені, зазвичай викликає більше довіри та лояльності аудиторії.

Закріплення на прилавках крупних торгових мереж

На практиці часто трапляються ситуації, коли власники торговельних марок, помітивши схожий або ідентичний знак на подібних товарах, подає позов до суду задля усунення конкурентів із ринку. Відтак, ми завжди рекомендуємо клієнтам перед початком реалізації товарів принаймні подати торговельну марку на реєстрацію. В свою чергу, наявність Свідоцтва на вже зареєстровану торговельну марку дозволить Вам вимагати вилучення товарів, маркованих схожим позначенням, та компенсацію збитків.

Пасивний дохід

Навіть якщо реєстрація знака для товарів та послуг вимагає певних витрат, у майбутньому це може стати джерелом пасивного доходу. Зареєстрований знак для товарів та послуг завжди може бути окупленим, як фінансово, так і в часовому аспекті. Зокрема, можна продати торговельну марку або передати частину прав на її використання за грошову винагороду. Крім того, є можливість використання франчайзингу, залучення інвестицій та просування товару на міжнародному ринку.

Тож, із вищевказаного випливає, що зареєстрована торговельна марка надає цілу купу додаткових переваг, а тому ми не рекомендуємо зволікати із реєстрацією Ваших позначень, із чим Вам залюбки допоможемо!

Author
Olga Makarenko
Specialist of the Intellectual Property Department
+38 093 723-69-85
mov@viconsult.com.ua
live:.cid.44d1c52c91039892
Olga Makarenko