Що таке тендер та як в ньому прийняти участь

 © VICONSULT

Що таке тендер та як в ньому прийняти участь

Тендер – це обов’язкова процедура проведення публічних закупівель, які представляють собою придбання державними органами та підприємствами України товарів, робіт або послуг у порядку, встановленому ЗУ «Про публічні закупівлі», з урахуванням змін від 19 жовтня 2022 року. Станом на сьогодні всі тендери повинні проводитись в системі Prozorro, яка забезпечує прозорий документообіг, відкритість проведення конкурсів та неможливість стороннього втручання.

Для підприємця участь у тендері є прекрасною нагодою знайти постійного покупця та в подальшому співпрацювати з ним напряму. Як же взяти в ньому участь?

По-перше, необхідно зареєструватись та верифікуватись на одному з офіційних електронних майданчиків. Це, наприклад, такі як: SmartTender, Держзакупівлі. Онлайн, Українська універсальна біржа, Zakupki UA, E-tender та інші. Вони різняться за рівнями акредитації. Всього їх 4, а постачальник для повноцінного функціонування в системі має обрати майданчик з першим та третім рівнем акредитації.

По-друге, необхідно підписатись на розсилку тендерів, які підходять саме Вам. З усіх запропонованих варіантів обрати той, який найбільш зацікавив.

Наступний етап найскладніший. Це аналіз тендерної документації та підготовка пропозиції.

На цій стадії необхідно бути дуже уважним та повністю читати тендерну документацію, всі додатки до неї, оскільки одна з найпоширеніших помилок це завантаження невірного або відсутність відповідного документа у пропозиції.

Протягом 4 днів з дня оголошення закупівлі учасники мають можливість задавати уточнюючі питання замовнику. Не нехтуйте даною можливістю та запитуйте про все, в чому не впевнені.

Також враховуйте такі нюанси:

  • Усі документи подавайте лише українською мовою;
  • Завантажуйте пропозицію завчасно, не відкладайте все на останній момент, оскільки на це потрібен певний час;
  • Обирайте правильну стратегію, оскільки 70% переможців – це кандидати, які на етапі подання пропозицій поставили найнижчу ціну.

Якщо все пройшло ідеально і Ви отримали перемогу, то переходимо до наступного етапу – підписання договору з замовником.

Також переможцю потрібно надати документи в оригіналі упродовж 4 днів з дня, коли він був визначений. Зокрема необхідно підтвердити, що у Вас відсутні підстави, передбачені п. 3, 5, 6, 12 ч. 1 та 2 ст. 17 Закону. Але якщо такі дані є у відкритих реєстрах, то замовник не має права вимагати дану документацію.

Якщо ж Ви розумієте, що прийняті рішення, дії чи бездіяльність замовника, які відбулися після оцінки тендерних пропозицій, порушили Ваші законні права, то можете звернутись до Антимонопольного комітету України протягом п’яти днів з дати, коли Ви дізналися або могли дізнатися про порушення.

Спеціалісти нашої компанії будуть раді допомогти Вам на будь-якому етапі підготовки до тендеру, а саме:

  • Підготовчий етап (реєстрація на електронному майданчику, моніторинг оголошень та підбір тендеру, який підходить саме Вам);
  • Підготовка документів та участь у закупівлі (підготовка та завантаження тендерної пропозиції, документів переможця);
  • Оскарження результатів закупівлі (у випадку наявності підстав).

Наші юристи будуть раді допомогти Вам у питаннях, пов’язаних із торговими процедурами, тому звертайтесь за контактами, вказаними на сайті!