Порядок роботи та рекомендації для харчових підприємств в умовах карантину

 © VICONSULT

У зв’язку з пандемією COVID-19 більшість українських операторів ринку змушені були перейти на дистанційний режим роботи. Але такий варіант не підходить для харчових підприємств, тому що їм необхідно постійно здійснювати контроль за харчовою продукцією, її реалізацією та виробничим процесом. В той же час такі підприємства просто не можуть зупинити свою роботу у цей не простий час для нашої країни, адже населення має постійно забезпечуватись продуктами харчування.

В умовах пандемії відповідальність за безпеку всіх працівників харчових підприємств є не менш важливою, ніж відповідальність за безпеку харчових продуктів. У зв’язку із цим вкрай важливим питанням Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) офіційно надає тимчасові рекомендації для всіх операторів ринку, які працюють з харчовою продукцією. Впровадити ці рекомендації на підприємстві буде простіше, якщо підприємство вже працює з системою управління безпекою харчової продукції (HACCP чи ISO 22000). Оскільки рекомендації стосуються таких аспектів:

- Аналіз та контроль небезпечних факторів: потрібно враховувати, що вірус безпосередньо передається через контакт з інфікованою людиною (наприклад під час кашлю чи чихання), або побічно, через контакт з поверхнею, на якій є вірус;

- Здоров'я та гігієна персоналу: важливим є забезпечення регулярної зміни рукавичок та масок, миття рук та багато інше;

- Чистота поверхонь: необхідно підвищити частоту обробки робочих поверхонь та обладнання;

- Контроль постачальників: вкрай важливо більш ретельніше відбирати сировину, контролювати її якість, необхідно зменшити фізичний контакт з постачальниками;

- Контроль технологічних процесів: необхідно вживати додаткових заходів для запобігання перехресному забрудненню тощо.

Ці та інші рекомендації мають бути прийняті харчовими підприємствами та використовуватись щонайменше 2 роки з дати їх публікації. Тож вже сьогодні вище керівництво таких підприємств має прийняти відповідні рішення та внести зміни в документи з контролю виробничих процесів, насамперед це стосується систем HACCP або ISO 22000. У разі виникнення питань щодо розробки, доповненення чи пояснення по роботі з цими документами ви завжди можете звернутись за допомогою в компанію «Віконсалт». Наші спеціалісти будуть раді допомогти вам в будь-яких питаннях.