Патентна суперечка: Ford vs IP Bridge

 © VICONSULT

Патентна суперечка: Ford vs IP Bridge

Патентна суперечка може мати наслідком заборону продажу товарів, включаючи їх фізичне знищення

В даному контексті хочеться висвітлити тему заборони продажу автомобілів Ford, які підключені до Інтернету.

Предметом позову стало ліцензування базових для мереж LTE патентів.

Відтак, IP Bridge (японська патентно-ліцензійна компанія) подала позов про порушення патентних прав проти Ford до Регіонального суду Мюнхена. Як результат, Мюнхенський регіональний суд, проаналізувавши позовні вимоги, все ж таки не став на бік американської автомобілебудівної компанії Ford і запровадив загальнонаціональну заборону на продаж і виробництво автомобілів Ford, які можуть підключатися до Інтернету.

Ford не лише заборонено виробляти чи продавати автомобілі з підключенням до LTE в Німеччині, але він також має відкликати відповідні автомобілі у роздрібних торговців і знищити їх. Окрім цього, Ford також зобов’язаний звітувати японській компанії IP Bridge про продаж автомобілів, які випущені із незаконним застосуванням підключення до інтернету, що охороняється патентом.

В основу рішення суду було покладено той факт, що під час судового розгляду компанія Ford недостатньо продемонструвала свою готовність отримати ліцензію. Зокрема, Ford не робили зустрічної пропозиції патентному пулу Avanci (пул, який об’єднує патенти, що стосуються стандартів мобільного зв’язку від різних компаній для використання в автомобільній промисловості).

Цікаво, що дане рішення суду не є юридично обов’язковим і все ще може бути оскаржене. Задля цього, позивач в особі японської компанії IP Bridge повинен внести заставу в розмірі 227 млн. Євро.

Однак, незважаючи на високу перешкоду для виконання, схоже, що рішення сформувало значний тиск на Ford в аспекті прийняття ліцензії Avanci, враховуючи, що є вже достатня кількість автомобільних компаній, які нещодавно отримали ліцензію на LTE від Avanci, а саме: Volkswagen, Tesla, General Motors тощо.

Із усього вищезазначеного можна зробити висновок, що розвиток технологій неминуче призводить до ретельного захисту об’єктів інтелектуальної власності. Кожен власник чи то винаходу, чи то корисної моделі, чи промислового зразка наразі буде захищати свої права максимально ефективно. Тому, неодмінно потрібно пам’ятати, що використання чужих об’єктів інтелектуальної власності необхідно здійснювати легально, особливо, коли мова йде про настільки високий рівень напруженості між гравцями технологічної галузі та особами, що використовують результати їх розумової діяльності.

Author
Olga Makarenko
Specialist of the Intellectual Property Department
+38 093 723-69-85
mov@viconsult.com.ua
live:.cid.44d1c52c91039892
Olga Makarenko