Особливості маркування енергоефективності

 © VICONSULT

Особливості маркування енергоефективності

Сьогодні питання енергоефективності набуває дуже важливого значення, особливо, коли це стосується електричних приборів. Адже їх використання присутнє майже у всіх сферах, найчастіше це стосується побутової та виробничої. В той же час визначення рівня енергоефективності прибору дозволить його користувачу дізнатись яка кількість енергоресурсів витрачається при користуванні. Звідси ми розуміємо те, що споживач буде віддавати перевагу приборам чи техніці, які дозволять більше заощадити електроенергію.

Як же відбувається визначення рівня енергоефективності та як відповідно відбувається маркування електричних проборів чи техніки?

Згідно з встановлених технічних регламентів визначення рівня енергоефективності відбувається за допомогою спеціальних класів, що в свою чергу вимірюються в кількості Квт (що споживає техніка).

Є 7 основних класів енергоефективності, вони починаються від А класу (найнижча затрата електроенергії) та закінчуються G класом (найбільш енерговитратний). Після того як продукція досягла класу А, вона може покращити цей результат, піднявшись до додаткових класів: А+, А++ та А+++

Відповідно, коли продукція проходить процедуру підтвердження класу енергоефективності, то на неї наносять спеціальну позначку, що відповідає даному класу, наприклад клас B, як це показано на зображені для холодильних та морозильних камер.

    Перелік побутової та промислової техніки, яка підпадає під процедуру маркування енергоефективності:
  • холодильники та холодильні камери;
  • пральні та посудомийні машини, сушки одягу, бойлери;
  • кондиціонери та опалювальні електроприлади;
  • духові шафи, електричні варильні поверхні та СВЧ-печі;
  • світлотехніка та лампи розжарювання;
  • телевізори та монітори, принтери та копіювальна техніка;
  • серед промислового обладнання найчастіше маркуванню енергоефективності підлягають: виробниче устаткування, насоси, електродвигуни, генератори, електро-котли та інше, також підпадає автотранспорт.

Звертаємо Вашу увагу! При реалізації такого електричного обладнання в Україні, а також при експорті, замовники можуть зацікавити наявність маркування енергоефективності. На українському ринку воно трапляється рідше серед вітчизняних виробників, тому споживачі часто віддають перевагу імпортній продукції. Якщо ж розглядати процедуру експорту, то визначення класу енергоефективності взагалі є одним із обов’язкових кроків.

Наші спеціалісти будуть раді проконсультувати Вас в питаннях, які стосуються маркування енергоефективності продукції відповідно до українського та європейського законодавства.

Author
Nataliia Berezovska
Head of the Authorization Documents Office, Dietary supplements and disinfectants
+38 044 228-61-84
+38 093 111-76-33
knv@viconsult.com.ua
viconsult_knv
Nataliia Berezovska