Міжнародна реєстрація торговельної марки в розвинених країнах ЄС

 © VICONSULT

Міжнародна реєстрація торговельної марки в розвинених країнах ЄС

Привабливість реєстрації бренду в ЄС

Європейський Союз може запропонувати великі перспективи для масштабування бізнесу будь-якому підприємцю, який зацікавлений у веденні діяльності серед європейських країн. Реєстрація бренду в ЄС передбачає можливість розширення дії бренду та відповідно бізнесу, пов’язаного з ним, на велику кількість країн, які є державами-членами ЄС. Євросоюз представляє собою політико-економічне об’єднання 27 держав із власною системою органів управління. До складу Європейського союзу входять такі країни: Австрійська республіка, Королівство Бельгія, Республіка Болгарія, Грецька Республіка, Королівство Данія, Естонія, Іспанія, Ірландія, Республіка Кіпр, Італія, Литва, Латвія, Герцогство Люксембург, Федеративна Республіка Німеччини, Мальта, Нідерланди, Польша, Португалія, Румунія, Угорщина, Словаччина, Словенія, Хорватія, Франція, Фінляндія, Чехія, Швеція.

    Важливими резонами для реєстрації бренду у ЄС є:
  • Зручна процедура реєстрації, єдиний міжнародний платіж
  • Широка споживацька аудиторія, яка сукупно для всіх країн членів, а також кандидатів у члени та асоційованих членів складає близько 1 000 000 000 осіб!
  • Наявність практично працюючого механізму правового захисту торговельної марки
  • Підвищення престижності особистого бренду, що в свою чергу позитивно впливає на рівень лояльності клієнтської аудиторії

Особливості реєстрації бренду в ЄС

    Зареєструвати торговельну марку на території Європейського Союзу можливо кількома шляхами:

  • шляхом подання єдиної заявки із вказанням ЄС за Мадридською системою реєстрації через WIPO
  • шляхом подання заявок точково у національні патентні відомства країн-членів ЄС
  • шляхом подання єдиної заявки у Відомство інтелектуальної власності ЄС. Реєстрація таким способом носить назву регіональна реєстрація – EUTM (European Union).

Особливістю європейської реєстрації торговельної марки є так зване автоматичне розширення реєстрації, тобто якщо до ЄС приєднуються нові країни-члени, правова охорона позначення буде поширюватись автоматично на такі країни.

Але таке правило може мати також зворотній бік медалі: вихід країни з Євросоюзу може призвести до скорочення території, на яку поширюється правова охорона європейської реєстрації позначення. Розглянемо таку ситуацію на недавньому прикладі «екзіту» - виходу Великобританії зі складу Євросоюзу. В даному випадку «доля» торговельних марок ЄС вирішилась у Договорі про вихід Великобританії з Європейського Союзу, який передбачає автоматичне перетворення такої реєстрації у національну англійську торговельну марку. Таке положення продубльоване також і в законодавстві Великобританії на національному рівні.

Проте залежно від індивідуальних домовленостей ЄС та країни, що виходить з нього, на власника європейської реєстрації можуть покладатися обов’язки щодо вчинення певних дій та/або сплати зборів для вирішення долі торговельної марки після виходу країни, на яку поширюється її дія, з ЄС.

Регіональна реєстрація в ЄС має безліч переваг, проте має і свої ризики. Якщо під час проходження торговельною маркою процедури реєстрації в Європейському Союзі, одна із країн-членів відмовить у реєстрації – торговельна марка вже не зможе отримати правову охорону у всьому ЄвроСоюзі. Такий принцип застосовується також у випадку визнання недійсності Свідоцтва на торговельну марку або її дострокового припинення.

Якщо Ви маєте намір отримати реєстрацію Вашого бренду в Європейському Союзі – ми радо допоможемо здійснити цю процедуру швидко та професійно. Спеціалісти відділу інтелектуальної власності компанії «Віконсалт» мають багаторічну практику міжнародної реєстрації, тож знайомі не лише з процедурними питаннями, а й із нюансами законодавства європейських країн.

Author
Anna Morgun
Head of the Intellectual Property Rights Protection Department
+38 093 111-75-46
mav@viconsult.com.ua
live:mav_516
Anna Morgun