Ліцензія на торгівлю пальним

 © VICONSULT

23 листопада 2018 року було прийнято Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів», який запроваджує ліцензування на діяльність щодо зберігання, виготовлення, та торгівлю пальним для підприємств, що працюють на території України, а також на імпорт та експорт пального.

Штрафи за відсутність ліцензії становлять: за виробництво – 1 000 000 грн., за оптову торгівлю та зберігання – 500 000 грн., за роздрібну торгівлю – 250 000 грн.

З 1 липня 2019 року цей закон набуває чинності, з цього дня починають діяти норми закону, за невиконання яких передбачаються значні санкції. Для уникнення значних штрафів усім суб'єктам підприємницької діяльності у даній сфері рекомендовано негайно почати підготовку до отримання даної ліцензії.

Під ліцензування підпадають:

  1. Суб’єкти господарювання, які є власниками або користувачам місць, де вони здійснюють діяльність з: виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним.
  2. Суб’єкти господарювання, які здійснюють оптову торгівлю пальним без наявності у них місць оптової торгівлі пальним.

Зберігати паливо без отримання ліцензії мають право:

  1. Бюджетні та комунальні підприємства;
  2. Підприємства системи державного резерву;
  3. Підприємства, які зберігають пальне, що споживається для власних виробничо-технологічних потреб виключно на нафто- та газовидобувних майданчиках, бурових платформах, і яке не реалізується через місця роздрібної торгівлі.

Для оформлення відомостей під ліцензійні умови, компанія – заявник повинна отримати низку дозвільних документів по охороні праці, серед яких Дозвіл Держпраці, Акт вводу/готовності об’єкту до експлуатації, технічні умови щодо виробництва пального заданої якості тощо.