Дії підприємців, вони законні?

 © VICONSULT

Дії підприємців, вони законні?

Ще з малечку нам казали, що робити погано заборонено, тому що будуть наслідки. Але, коли ми ставали дорослими, ми вже самі вирішували що добре, а що погано. Так само і законодавство України визначає, які дії можна вчиняти, від яких утриматися, а які взагалі заборонено вчиняти.

Коли ми створюємо власний бізнес, тоді ці всі правила з дитинства не працюють, в такому випадку потрібно звертатися до норм права, затверджених уповноваженим органом. Вони будуть визначати ті чи інші правила поведінки. І саме так, а не по іншому, в Україні працює підприємницька діяльність.

Конституція України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй. (ст. 8 Конституції України)

Кожен підприємець наразі повинен мати законно оформлений бізнес у вигляді юридичної особи, фізичної особи-підприємця або самозайнятої особи. Такі форми бізнесу є законними в Україні, але все ж мають деякі нюанси.

Для того, щоб розпочати свій бізнес, його засновнику необхідно визначитися з такими питаннями:

  • чи він буде надавати послуги;
  • чи він буде виконувати роботи;
  • чи він буде щось виготовляти (буде товаровиробником);
  • який дохід він планує отримувати від такої діяльності;
  • визначитися з видом підприємницької діяльності та ін.

Також потрібно враховувати такі нюанси, що якщо ви хочете займатися такими видами діяльності, які вимагають отримання різного роду ліцензій та інших дозвільних документів, тоді право вибору у формі підприємницької діяльності скорочується у декілька разів. Так само і оподаткування такої діяльності є чітко встановленою та виключень не має. Наприклад здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями чи тютюновими виробами, здійснення операцій з валютними цінностями та ін.

В іншому випадку, якщо у вас основною метою підприємницької діяльності не є отримання прибутку, то така діяльність є більш нищівною, зі сторони контролю державних органів.

Якщо взяти до уваги наших українських товаровиробників, усі вони мають чітко встановлену законодавством, зареєстровану форму бізнесу. Такими розповсюдженими формами є Товариство з обмеженою відповідальністю – юридична особа та Фізичні особи-підприємці. Інформація щодо їх реєстрації міститься в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Також, такі товаровиробники повинні відповідно до свого виду діяльності мати необхідні документи. Такими документами можуть бути Технічні умови на виробництво тієї чи іншої продукції, Висновки державних органів, сертифікати якості/відповідності на продукцію, різного роду сертифікати, дозвільні документи та багато чого іншого. Без наявності усіх необхідних документів, такий підприємець здійснює незаконну діяльність.

Також потрібно враховувати нюанси щодо того, що якщо ви товаровиробник, ви не зможете обійтися тільки вашою діяльністю. У Вас на підприємстві повинні бути працівники та вони повинні бути правильно оформлені, згідно трудового законодавства України.

За незаконну підприємницьку діяльність передбачена кримінальна, адміністративна, податкова та інша відповідальність. Щоб цього уникнути, необхідно з самого початку зародження бізнесу, враховувати усі нюанси, та прораховувати ризики.

Запорука успіху – вчасно отримані документи для ведення підприємницької діяльності!