Юридичний супровід діяльності інфлюенсерів

 © VICONSULT

Юридичний супровід діяльності інфлюенсерів

Блогінг став популярним способом заробітку в Інтернеті. Він дає можливість людям ділитися своїми думками, досвідом та знаннями з аудиторією. Однак, якщо ви заробляєте гроші на своєму блозі, вам потрібно розуміти юридичні аспекти цієї діяльності. Без правильного юридичного оформлення вашої діяльності, ви ризикуєте стати суб'єктом правових суперечок та штрафів.

Навіщо блогерам юридичний супровід їх діяльності?

  • Захист інтелектуальної власності в мережі Інтернет, в тому числі авторського права;
  • Укладення договорів стосовно реклами чи співпраці;
  • Прийняття рішення щодо способу ведення підприємницької діяльності – відкриття ФОП чи юридичних осіб;
  • Захист ділової репутації в Інтернеті.

Захист інтелектуальної власності в мережі, в тому числі авторського права

Блогер, як творець, кожного дня створює цифровий контент, вкладуючи матеріальні та часові ресурси в свій продукт. І як кожному кріейтору будь-якого продукту хочеться мати захист свого напрацювання від копіювань чи іншого незаконного посягання.

Способами захисту в мережі є досудовий та судовий.

Досудовими способами захисту є написання претензій, ведення переговорів з вимогою видалити контент, який порушує авторські права. Заходи досудового захисту інтелектуальної власності можуть бути ефективними, оскільки часто сторони не бажають займатися складними та тривалими процесами в суді, які до того ж, тягнуть за собою великі фінансові вкладення.

Судовий спосіб захисту складається з підготовки матеріалів, подання позову та досить довгий судовий розгляд з винесенням рішення.

Можна сказати, що основні порушення інтелектуальної власності в мережі Інтернет пов'язані з несанкціонованим використанням творів, що охороняються авторським правом, а отже вони потребують відповідного правового захисту.

Укладення договорів стосовно реклами чи співпраці

Укладення договорів стосовно реклами чи співпраці є важливою складовою ефективної бізнес стратегії. Правильно сформований договір може забезпечити обох сторін захист їх прав та інтересів, встановити чіткі умови співпраці та забезпечити довгострокові взаємовигідні угоди.

Прийняття рішення щодо способу ведення підприємницької діяльності – відкриття ФОП чи юридичних осіб

Плюсами для відкриття ФОП інфлюенсеру є нарахування трудового стажу та наявність додаткових переваг при здійсненні юридичних та фінансових дій. Крім того, якщо у блогера відритий ФОП чи навіть юридична особа, така особа у очах рекламодавця вважається більш серйознішою та готовою до співпраці, а отже має більш глобальну ініціативу.

Захист ділової репутації в Інтернеті

Конституцією України закріплено, що кожен має право на захист своїх честі, гідності, а також ділової репутації. Блогери як особи, що діють в медіа просторі щодня стикаються з поширенням недостовірної інформації про них та продуктів їх діяльності, що істотно може знижувати рівень їх ділової репутації серед аудиторії та замовників співпраці, зниження довіри та загального погіршення іміджу. Захист свого імені через суд дозволить реабілітуватися в очах аудиторії, запобігти подальшим збиткам та підвищити привабливість контрагентів.

See also:
Author
Sofiia Havva
Specialist of the Intellectual Property Department
+38 093 111-75-49
gsk@viconsult.com.ua
live:.cid.7936e313f9dca95f
Sofiia Havva